Işın Karaca kızının babası Sedat Doğan için uzaklaştırma kararı aldırttı

Işın Karaca, 2011 senesinde evlendiği ve 2 sene sonra boşandığı, kızı Sasha Mia'nın babası Sedat Doğan hakkında uzaklaştırma kararı aldırttı.

Işın Karaca kızının babası Sedat Doğan için uzaklaştırma kararı aldırttı

Işın Karaca tarafından yapılan basın açıklamasında "Işın Karaca vekili Av. Levent Turgut Karakoç aracılığıyla yaptığı başvurusuyla; kızı Sasha Mia 18 yaşını doldurana kadar, baba Sedat Doğan’la arasındaki şahsi ilişkinin kaldırılması yönünde 16/03/2017 tarihli Mahkeme kararını almıştır. Böylelikle velayet hak ve yetkisi tamamen kendisinde olan Işın Karaca’nın rızası olmaksızın, Sedat Doğan’ın kızı Sasha Mia ile şahsi ilişki kurmasının mümkün olamayacağı 16/03/2017 tarihinde hüküm altına alınmıştır.

Sedat Doğan’ın 29/11/2019 tarihindeki video paylaşımı ve 02/12/2019 tarihinde de telefonla bir magazin programının canlı yayınına katılarak sarf ettiği sözler sonrasında da, Işın Karaca vekili Av. Levent Turgut Karakoç aracılığıyla hukuki süreci başlattı.

İlk olarak 6284 Sayılı Kanun kapsamında tedbir talepli başvuru yapılmasının akabinde, Mahkeme aynı gün içerisinde Sedat Doğan’ın; Işın Karaca’ya yönelik olarak şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması ve ayrıca Işın Karaca’nın bulunduğu konuta, okula ve iş yerine yaklaşmaması yönündeki tedbir kararına hükmetti. Böylelikle Sedat Doğan ne Işın Karaca’ya ne de kızı Sasha Mia’ya yaklaşamayacak." ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 17:36
YORUM EKLE