İntizar ile Sinem Gedik’in Görüntülerini İfşa Eden Kişinin Cezası Belli Oldu

İntizar ile Sinem Gedik’in özel görüntülerini sızdıran teknik servis müdür Alper Güzel, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa” suçundan 7 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İntizar ile Sinem Gedik’in Görüntülerini İfşa Eden Kişinin Cezası Belli Oldu

Mustafa Ceceli’nin eski eşi Sinem Gedik ile Şarkıcı İntizar’ın 2 yıl önce özel görüntülerini izinsiz çekerek sosyal medyaya sızdıran teknik servis müdürü Alper Güzel hakkında verilen ceza belli oldu.

Duruşmaya Sinem Gedik’in avukatı Eda Salman katıldı. Teknik servis müdür Alper Güzel’e özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa’ suçlarından 7 yıl 3 ay 15 gün hapis cezası verilirken, aynı davada Mustafa Ceceli için delil yetersizliğinden takpisiz kararı verildi.

MİSAFİR ODASINDA ÇEKİLMİŞ
Evin güvenlik kamera sistemleriyle ilgilenen teknik servis müdürü Alper Güzel'in belirlenmeyen zamanlarda kamera ve internet dolaşımındaki aksaklık nedeniyle Sinem Gedik'in daveti üzerine eve geldiği, medyaya servis edilen İntizar ile Gedik'e ait görüntülerin, söz konusu evin misafir odasında kayda alındığı tespit edildi.

GÖRÜNTÜLERİ CECELİ'YE GÖNDERMİŞ
Öte yandan savcılığın yaptığı inceleme sonucu, Alper Güzel’in çektiği müstehcen görüntüleri Rus tabanlı bir internet sitesine ait e-mail adresi aracılığıyla Mustafa Ceceli’ye gönderdiği belirlendi.

İntizar ile Sinem Gedik’in Özel Görüntülerini İfşa Eden Kişinin Cezası Belli Oldu

7 YIL 3 AY HAPİS CEZASI ALDI
Kararını açıklayan mahkeme, sanık Alper Güzel'in İntizar Aslan ve Sinem Gedik'e yönelik olarak 'özel hayatın gizliliğini ihlal' ve 'kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri ve sesleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek' suçlarından 7 yıl 3 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER