Instagram çöktü mü?

Sosyal paylaşım sitesi Instagram'a erişim sıkıntısı yaşanıyor. "Akış yenilemedi" hatası alan kullanıcılar paylaşım da yapamıyor. Instagram çöktü mü? Instagram neden çöktü? Detaylar haberimizde...

Instagram çöktü mü?

Instagram çöktü mü? sorusunun cevabına ulaşmak isteyen birçok internet kullanıcısı internette arama yapıyor. Son birkaç dakikadır instagram'da "Akış Yenilenemedi" sorunu yaşanıyor. Peki Instagram çöktü mü? Instagram neden çöktü?

Instagram çöktü mü?

Instagram'da an itibariyle 'Akış Yenilenemedi' sorunu yaşanıyor. En çok tercih edilen sosyal paylaşım sitesi Instagram'da akış yenilenemedi sorunu yaşanıyor. Anlık olarak Instagram'da yaşanan bu sorun, milyonlarca kullanıcıyı zor duruma soktu.

Instagram neden çöktü?

Dünya genelinde yaşandığı belirtilen erişim sorununun nedeni henüz bilinmiyor.

Instagram'da 'Akış Yenilemedi' sorunu nedir?

Konuyla ilgili henüz yetkililerden açıklama gelmedi. İnternet üzerinden Instagram'a girmeye çalışan kullanıcılar ise aşağıdaki tablo ile karşılaşıyorlar. Sosyal paylaşım sitesinin uygulaması, sunucularına erişim sorunu yaşandığı zaman 'Akış Yenilemedi' hatası veriyor.

Instagram nedir?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.

Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook'a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram'ın Eylül 2017 itibarıyla 800 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. 20 Haziran 2018'de San Francisco’da düzenlenen etkinlikte Instagram'ın 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı açıklandı ve yeni nesil televizyon IGTV tanıtıldı.

Belirgin özellikleri; fotoğrafları bir kare şekline sınırlandırmak, Kodak Instamatic ve Polaroid resimler, cep telefonu kameralarında kullanılanın aksine 4:3'lük çerçeve oranı. Bu durum yeni bir güncelleme ile değişmiş, kullanıcılar özgün çerçeve oranı kullanabilir hale gelmişlerdir.Instagram ilk başta sadece iPhone, iPad ve iPod Touch aletlerinde kullanılırken 2012 Nisan'da Android 2.2 (Froyo ve üstü yüklü kameralı telefonları da destekledi. 

Uygulama iTunes App Store , Google Play online satış mağazalarında ve Microsoft Lumia Mağazalarında dağıtılıyor. Instagram'ın kurucusu Kevin Systrom'dur.21 Nisan 2012 tarihinde Facebook, şirketi (ve 13 çalışanını) yaklaşık 1 milyar dolar nakit karşılığında satın aldı. Şirketin kendisini bağımsız olarak yönetebilmesi hedefleniyor.

YORUM EKLE