İnançsızlığı Eleştirmişti! Öykü Gürman’a Ateizm Derneği’nden Olay Tepki…

Katıldığı bir programda “İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi” ifadelerini kullanan Öykü Gürman’a Ateizm Derneği’nden olay tepki geldi.

İnançsızlığı Eleştirmişti! Öykü Gürman’a Ateizm Derneği’nden Olay Tepki…

Öykü Gürman, geçtiğimiz günlerde Bloomberg HT’de yayınlanan ‘Aslı Safak’la İşin Aslı’ programına konuk oldu. Anne ve babasının birbirinden farklı olduğunu söyleyen Gürman, babasının ateist olduğunu açıkladı.

“EGOİZM VE BENCİLLİK GETİRİR…”

Aslı Şafak’ın “Yakınınızda inançlı olmayan biri var mı?” sorusuna “Babam ateistti” yanıtını veren Öykü Gürman, sonrasında söylediği sözlerle tartışma yarattı. Merhamet ve vicdandan başka hiçbir şey için yaşamayacağının altını çizen Gürman, sözlerine şöyle devam etti: “İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi.”

“BENİ KENDİNE GÖRE SEVDİ…”

Açıklamalarına devam eden Öykü Gürman, Aslı Şafak’ın “Babanız tarafından sevildiniz mi” sorusundan sonra ise gözleri doldu. Konuşmakta güçlük çeken Gürman, “Babam beni kendine göre sevdi. Duygusallığımı eleştirdi. Kimse bir insanın gözyaşının hesabını soramaz. Ayrılık burada başlar” ifadelerini kullandı.

ATEİZM DERNEĞİ’NDEN TEPKİ GELDİ…

Öykü Gürman’ın inançsızlık hakkındaki söylemlerinden sonra Ateizm Derneği'nden cevap geldi. Derneğin Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Son dönemde giyimi ve yaşam tarzıyla seküler yaşamın tüm nimetlerinden faydalanan birtakım insanların sıklıkla başvurduğu bir yöntem de, kökten dincilerden beklenen bir açıklama yaparak gündeme gelmek oldu. Tek amaç kaşe bedellerini yükseltmek olsa gerek...” ifadeleri kullanıldı.

İnançsızlığı Eleştirmişti! Ateizm Derneği’nden Öykü Gürman’a Olay Tepki…

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 10:32

Mustafa Pamuk

Reiki, Beden dili, NLP gibi konulardaki kişisel gelişim uzmanlıklarımın yanı sıra siz Magazin Burada kullanıcıları için magazine dair en son gelişmeleri ve bütün merak edilen konuları en doğru ve en özel biçimde aktarıyorum. Haberlerimiz ile ilgili yorumda bulunabilir ya da soru, öneri ve ihbarlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli Okumalar....


İletişim Hesapları
YORUM EKLE