İlber Ortaylı’dan Çok Sert Açıklama! ‘Gerçekten Aptallar..’

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı, Cansu Canan Özgen ile yaptığı canlı yayından sonra yayının kapandığını zannederek “Maşallah, şuna bak” sözleriyle gündeme oturmuştu. Bu sözlerin ardından eleştiri yağmuruna tutulan Ortaylı, sessizliğini bozdu.

İlber Ortaylı’dan Çok Sert Açıklama! ‘Gerçekten Aptallar..’

İlber Ortaylı, ağır eleştirilerin ardından sessizliğini bozdu.

Geçtiğimiz akşam Cansu Canan Özgen’in Instagram’daki canlı yayınına konuk olan Ortaylı, programın sonunda yayının kapandığını zannederek sunucu Özgen için “Maşallah, şuna bak” ifadelerini kullanmıştı.

İlber Ortaylı’nın söyledikleri karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Cansu Canan, gülerek “hocam” yanıtı vermişti. Canlı yayında yaşananlar bu anlar kısa sürede sosyal medyaya yayıldı ve İlber Ortaylı gündeme oturdu.

İlber Ortaylı’dan Çok Sert Açıklama! ‘Gerçekten Aptallar..’

Bazı sosyal medya kullanıcıları İlber Ortaylı’ya ‘taciz’ göndermesi yaparken, ünlü tarihçi gelen eleştirilerin ardından sessizliğini bozdu.

“GERÇEKTEN APTALLAR!”
Ortaylı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Bir iltifatı, bir takdiri, bir maşallahı alıp... Üzerinden #metoo hareketi benzeri bir taciz devşirmek akıl alır gibi değil. #metoo hareketi bu kadar basit mi? Türkiye'nin bu konuda zaten ciddi bir problemi var. Her şey bu kadar basitleştirilmemeli. Biraz Catherine Denuve okusunlar. (Dünyaca ünlü yıldız taciz karşıtı hareketin 'püritenliğe' vardığı, erkeklerin kadınlara iltifat etmekte özgür olması gerektiğini anlatan bir mektup yazmıştı.) Ben bu hanımla kaç zamandır program yapıyorum. Gerçekten iyi. Kendini geliştirdi, TV dünyasında Türkçesi en iyi olanlardan. Okuyor, soruyor, saçmalamıyor. Giyimi, kuşamı, makyajı, duruşu, eli yüzü güzel. Ben ona her zaman 'maşallah' derim. Gerçekten aptallar! Taciz lafları türemiş. Olacak iş değil. Onların anladığı türden maşallah değil bu... Türkiye'de sosyal medya Agora. Herkes konuşuyor, fazla gürültü var."


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER