İddialı Rollerin Cesur Oyuncusu Sibel Kekilli'den Utandıran Türkiye Mesajı

Türkiye'de kadına şiddeti önlemek için altına imza atılan İstanbul Sözleşmesinin feshedilmesi dünyada da farklı tepkiler almaya devam ediyor. Son olarak yazar George R.R. Martin, Sibel Kekilli'nin kendisine gönderdiği mesajı açıkladı.

İddialı Rollerin Cesur Oyuncusu Sibel Kekilli'den Utandıran Türkiye Mesajı

Game of Thrones kitabının yazarı George R.R. Martin, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasına göndermede bulunurken, Türk asıllı oyuncu Sibel Kekilli'nin kendisine Türkiye'den gelen bazı üzücü haberlerle ilgili bir e-posta gönderdiğini ifade etti.

George R.R. Martin game of thrones

George R.R. Martin, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Sevgili arkadaşım Sibel Kekilli geçtiğimiz günlerde Türkiye'den gelen bazı üzücü haberler konusunda uyarmak için bana bir e-posta gönderdi" ifadesini kullanırken, blogunda şunları söyledi:

sibel kekilli istanbul sözleşmesi

"Sibel, şiddeti deneyimlemenin ne anlama geldiğine dair ilk elden bilgiye sahip ve uzun zamandır tüm dünyada kadına yönelik şiddetle mücadele ediyor. O sadece harika bir aktris değil (Shae'ye benim kitaplarımda hiç sahip olmadığı bir derinlik verdi), aynı zamanda çok cesur bir kadın ve gerçek bir kahraman. Yaptığı her şeye hayranlık duyuyorum ve yapmaya da devam ediyor. Mesajını Türkiye'nin kadın ve kızlarına da iletmek istiyorum: Selam ve sevgiler."

sibel kekilli

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER