İbrahim Tatlıses'in Ölümden Döndüğü Kanlı Pusuda Sürpriz Gelişme

İbrahim Tatlıses'in 10 yıl önce Beyaz TV'den çıktıktan sonra yolda uğradığı silahlı saldırının failleri mahkeme tarafından yeniden yargılandı. Hakim, sanıkları kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan 30 yıl hapse mahkum etti.

İbrahim Tatlıses'in Ölümden Döndüğü Kanlı Pusuda Sürpriz Gelişme

Şarkıcı İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıda, Tatlıses'in asistanı ile şoförüne ateş edilmesi olayına ilişkin mahkeme yeniden yargıladığı Abdullah Uçmak’ı, “kasten tasarlayarak öldürmeye teşebbüs” suçundan 30 yıl hapis cezasına çarptırdı.

ibrahim tatlıses silahlı saldırı

TATLISES'E UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SUİKAST DÜZENLEDİLER

Tatlıses 14 Mart 2011 tarihinde program çıkışında asistanı Buket Çakıcı ile birlikte 5 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı.

Uzun namlulu silahla başından yarılanan Tatlıses ağır yaralanmıştı.

Buket Çakır’ın da yaralandığı saldırıda şoför Hakan Çalışkan ise yara almadan kurtulmuştu.

ibrahim tatlıses silahlı saldırı

Saldırının ardından Abdullah Uçmak ve 3 sanık hakkında dava açılmış ve yapılan yargılama sonunda Uçmak, “suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak ve yönetmek”, İbrahim Tatlıses'e yönelik, “nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs etmek” suçlarında hapis cezası almıştı.

Ancak Yargıtay, sanıklar Abdullah Uçmak, Ersin Altun, Yunus Ayık ve Emin Birdal hakkındaki Tatlıses'in asistanı Buket Çakıcı ve şoförü Hakan Çalışkan'a yönelik eylemleri nedeniyle verilen hapis cezalarını az bularak kararı bozmuştu.

İbrahim Tatlıses yönünden verilen cezalar ise onanmıştı.

ibrahim tatlıses beyaz tv

SİLAH TEMİNE ETMEYE 7.5 YIL HAPİS

Yargıtay'ın ilk derece mahkemesinin hükmünü bozma kararının ardından İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen davada mahkeme bugün kararını açıkladı. Duruşmaya tutuklu sanık Abdullah Uçmak ve taraf avukatları katıldı. Kararını açıklayan mahkeme, sanıklar Abdullah Uçmak, Ersin Altun ve Yunus Ayık’ı müştekiler Buket Çakıcı ve Hakan Çalışkan’ı “kasten tasarlayarak öldürmeye teşebbüs” suçundan iyi hal indirimi de uygulayarak 30’ar yıl yıl hapis cezasına çarptırdı.

abdullah uçmak

Sanık Emin Birdal ise “silah temin etmek” suçundan 7 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER