İbrahim Tatlıses'e hapis cezası!

 İbrahim Tatlıses’in Tatlıses TV’de genel müdür olarak çalışan Fulya Akbay Toprak’ı tehdit ettiği iddiasıyla hapis istemiyle yargılandığı dava sonuçlandı.

İbrahim Tatlıses'e hapis cezası!

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in sahibi olduğu Tatlıses TV'de bir dönem Genel Müdür olarak görev alan Fulya Akbay, ünlü türkücünün kendisini tehdit ettiği iddiasında bulunarak dava açmıştı.

fulya akbay

İbrahim Tatlıses de karşı dava açarak Fulya Akbay'ın kendisini dolandırdığını ileri sürmüştü. İbrahim Tatlıses’in Tatlıses TV’de genel müdür olarak çalışan Fulya Akbay Toprak’ı tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava sonuçlandı.Fulya Akbay Toprak, avukatı Şeyda Yıldırım aracılığıyla savcılığa başvurarak kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla patronu İbrahim Tatlıses’ten şikâyetçi oldu.

fulya akbay

Şikayet dilekçesinde Toprak’ın aynı zamanda Tatlıses’e danışmanlık yaptığını belirten avukat Şeyda Yıldırım, “İbrahim Tatlıses, cep telefonundan müvekkilime hakaret içerikli mesajlar göndermiştir. Cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

MESAJLAR BANA AİT DEĞİL

Soruşturmada ifade veren İbrahim Tatlıses ise, “Şirket işlerini müşteki Fulya Akbay Toprak ile diğer çalışanlara emanet etmiştim. Ancak şirkette usulsüzlükler yaşandığını öğrendim. İşlerine son verdim. Söz konusu mesajlar bana ait değildir” dedi. Dava 3 hafta önce sonuçlandı. Mahkeme, İbrahim Tatlıses’e ‘hakaret’ suçundan 740 lira adli para cezası, ‘tehdit’ suçundan ise 2 ay 15 gün hapis cezası verilmesine hükmetti. Mahkeme verilen hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE