Huzurevi sakinlerinden Atatürk için duygulandıran kısa film

Huzurevinde kalan sinema oyuncusu Altan Karındaş ve opera sanatçısı Mithat Demokan, Mustafa Kemal Atatürk için hasta yataklarından kalkarak kamera karşısına geçti. Atatürk'e saygı duruşu mahiyetinde çekilen kısa film, sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Huzurevi sakinlerinden Atatürk için duygulandıran kısa film

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki huzurevinde kalan iki sanatçı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. yılı için 1 dakikalık kısa film çektiler.

"Benim için büyük onur"

Yaşlılığa bağlı rahatsızlığı bulunan 90 yaşındaki sinema oyuncusu Altan Karındaş, gazetecilere verdiği röportajda, filmde oynamaktan gurur duyduğunu belirtti ve Atatürk için ayağa kalktığını söyledi. Altan Karındaş, "Ne kadar hasta olursam olayım, ne kadar zorlanırsam zorlanayım bu filmde olmak benim için büyük bir onur" dedi.

"Atatürk demek Türkiye demek"

Film teklifini alınca tereddütsüz kabul ettiğini vurgulayan 95 yaşındaki opera sanatçısı Mithat Demokan ise, "Atatürk demek Türkiye demek. Elbette ayağa kalkacağız" şeklinde konuştu.

Atatürk'e saygı duruşu

Serkan Göknur'un yönetmenliğini yaptığı filmde, yatağında ağır hasta olarak yatarken eşine "Vakit geldi mi?" diye soran ve hemşiresinin itirazına rağmen saat 09.05'te saygı duruşu için ayağa kalkan bir kadın ve eşinin saygı duruşu canlandırılıyor. 

Sosyal medyada ilgi gördü

Marmaris Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan kısa film, büyük beğeni topladı.

İşte o video:

YORUM EKLE