Hülya Avşar’a Soruşturma Şoku ‘Halkı Kin Ve Düşmanlığa Tahrik Ediyor’

Yakın zamanda verdiği bir röportajda çarşaf giyen ve peçe takan kadınlara “Öcü” yakıştırması yaptığı için büyük tepki toplayan Hülya Avşar’ hakkında, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçundan soruşturma başlatıldı.

Hülya Avşar’a Soruşturma Şoku ‘Halkı Kin Ve Düşmanlığa Tahrik Ediyor’

Söylemleriyle sık sık gündeme gelen Hülya Avşar, geçtiğimiz günlerde bir mekan çıkışında, pandemi sebebiyle taktığı siyah maskesiyle görüntülenmişti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avşar, "Ben şimdi anlıyorum neden peçe takıyorlarmış, biliyorlarmış başımıza gelecekleri... Zehra görmüştü birini 'Öcü' demişti, korkmuştu. Sonunda gördünüz mü? Biz de taktık peçeyi" açıklamasıyla sosyal medyada büyük tepki görmüştü.

Sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten Hülya Avşar, Günaydın'dan Dilek Yaman'ın haberine göre Önder G. isimli bir vatandaş tarafından savcılığa şikayet edildi. Avşar'ın bir kesimi dini ritüelleri nedeniyle alenen aşağıladığını belirtilen söz konusu şikayet dilekçesinde, ünlü sanatçının cezalandırılması da talep edildi. Bu şikayetin ardından Hülya Avşar hakkında, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' suçundan soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 14:41

Duygu Akın

En doğru, en tarafsız ve en güncel haberleri sizlerle paylaşmak için çalışan magazinburada.net ekibinin bir parçası olarak ben de buradayım. Bizi takip etmeyi unutmayın.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE