Hasta Tedavi Etmekten Yargılanan Metin Hara İfade Verdi: ‘Amacım…’

Bir dönem Brezilyalı model Adriana Lima ile aşk yaşayan yazar Metin Hara, ‘diploması olmadığı halde hasta tedavi etmek veya tabip unvanını takınmak’ suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada savunma yaptı. Hara, “Sadece magazinsel haberler çıkınca kendimi burada buldum” ifadelerini kullandı.

Hasta Tedavi Etmekten Yargılanan Metin Hara İfade Verdi: ‘Amacım…’

Bir dönem Adriana Lima ile aşk yaşayan yazar Metin Hara, ‘diploması olmadığı halde hasta tedavi etmek veya tabip unvanını takınmak’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada ifade verdi.

İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Metin Hara ile taraf avukatları katıldı. Metin Hara, kimlik tespitinde mesleğinin ‘yazar, konuşmacı ve fizyoterapist’ olduğunu, aylık gelirinin 15-20 bin TL arasında olduğunu söyledi.

Hasta Tedavi Etmekten Yargılanan Metin Hara İfade Verdi: ‘Amacım…’

ISLAK İMZALI ONAY BELGESİ…

Hara, savunmasında, fizyoterapistlik lisansına sahip olduğunu belirterek, “1219 sayılı kanunun 13. maddesinde fizyoterapistlerin neler yapabilecekleri düzenlenmiştir. Hastalık dışında da yapabileceği bazı şeyler vardır. Benim yaptığım şey de Sufi nefesi isminde aparatsız, yan etkisiz, bilimsel olarak kanıtlanmış etkisi olan bir tekniktir. Yaklaşık 14-15 yıldır süre gelen etkinliklerimizde her katılımcımızdan yaptığımız şeyin tıbbi tedavi yerine geçmediğine dair ıslak imzalı onay belgesi alınmaktadır” dedi.

Hasta Tedavi Etmekten Yargılanan Metin Hara İfade Verdi: ‘Amacım…’

“KENDİMİ BURADA BULDUM…”

Savunmasına devam eden Metin Hara, şu ifadeleri kullandı: “Bu etkinlikler devlet kurumları dahil birçok üniversitede, birçok eğitim kurumunda ve tıbbi sempozyumlarda verilmiştir. Tek bir meslek ihlali şikayeti dahi olmamıştır. Bu tarz bir durum içerinde olmam beni yaralamıştır. Basında ‘işyeri Sağlık Bakanlığı tarafından mühürlendi ve diploması yok’ denmesi, mesleki kariyerimi ciddi anlamda zedelemiştir. İnsanları sömürmeye girecek hiçbir tedavi iddiasına girmedim, iyilik halini arttırmaktı amacım. Verdiğim seminerlerle tıbbi tedavi yapmam mümkün değildir. Çapa’daki birçok hocamla programlara çıktım. Eğer bir meslek aşımı olsa bu hocalarımız gereken müdahaleleri yapardı. Seminerlere katılanların da şikayeti yoktu. Sadece magazinsel haberler çıkınca ben kendimi burada buldum. Hekim hocalarımızın da şahitliğine başvurulabilir.”

Hasta Tedavi Etmekten Yargılanan Metin Hara İfade Verdi: ‘Amacım…’

Mahkeme, Metin Hara’nın mühürlenen işyerinde çalışanların tanık olarak dinlenmesi için ve tanıkların kimlik bilgilerinin sanık avukatı tarafından mahkemeye bildirilmesi için süre vererek duruşmayı erteledi.

Mustafa Pamuk

Reiki, Beden dili, NLP gibi konulardaki kişisel gelişim uzmanlıklarımın yanı sıra siz Magazin Burada kullanıcıları için magazine dair en son gelişmeleri ve bütün merak edilen konuları en doğru ve en özel biçimde aktarıyorum. Haberlerimiz ile ilgili yorumda bulunabilir ya da soru, öneri ve ihbarlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli Okumalar....


İletişim Hesapları
YORUM EKLE