Hangi fenomen 'erkeklere hakaret' nedeniyle hapis cezası aldı?

Attığı tweet için hakkında soruşturma başlatılan 'Pucca' kullanıcı isimli Selen Pınar Işık'a erkeklere hakaretten 5 ay 18 gün hapis cezası verildi!

Hangi fenomen 'erkeklere hakaret' nedeniyle hapis cezası aldı?

Selen Pınar Işık, sosyal medya hesabından 19 Temmuz 2020’de yaptığı “O kadar eşcinselli dizi izledim, film üstüne film bitirdim yok yok yok! Hala erkek denen aşağılık, karaktersiz cinsiyetten hoşlanmıyorum…” paylaşımının ihbar edildiği ve bunun üzerine soruşturma başlatıldığı anlatılmıştı. Işık'ın, erkeklerle ilgili paylaşım yaptığı iddianamede belirtilmişti.

pucca hapise mi girecek

"Pucca" lakaplı Selen Pınar Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sonrası, 'Halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak alenen aşağılama' suçundan 5 ay 18 gün hapis cezasıyla cezalandırıldı.

PUCCA HAPİS CEZASI MI ALDI

Mahkeme sanığın daha önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmaması nedeniyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

SELEN PINAR IŞIK NEDEN AĞLADI

GÖZYAŞLARINA BOĞULARAK SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN ANLATTI!

Yıldırım, Twitter hesabından konuyla ilgili;

"Erkeklere hakaret ettiğim için 5 ay hapis cezası aldım! Kıyaslamaktan nefret ediyorum, bu kadar kadın cinayeti varken ciddi misiniz siz ya, erkeğe hakaret mi? Dünyanın en saçma davalarında ilk ona girer yemin ederim. İşin diğer kısmı, her seferinde uyarmamıza rağmen dava dosyasına tweetin sonunu anlamadığımız bir şekilde ‘erkeklerden hoşlanmıyorum’ diye yazdılar. Umarım bu işin sonunda erkeklerden hoşlanıp hoşlanmadığımdan emin olmak için bana bilir kişi atamazlar. Başıma ne geldiyse erkekler yüzünden geldi! Erkeklere hakaret ne böyle nasıl kırılganmışsınız meğer" açıklamasında bulundu.

pucca neden hapis cezası aldı

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 21:35

İlayda Dülger


İletişim Hesapları
YORUM EKLE