Hande Erçel IMDb'de Zirveye Ulaştı! Bakın Kaçıncı Sırada?

Şarkıcı Murat Dalkılıç ile yaşadığı ayrılık sonrasında 'Sen Çal Kapımı' dizisinde Eda karakterini canlandıran ve magazin gündeminin en çok konuşulan ismi Hande Erçel, IMDb'de yükselişe geçti. Erçel, dünya çapında 11 milyonu aşkın isim arasında 2 bin 821. sırada yer aldı.

Hande Erçel IMDb'de Zirveye Ulaştı!  Bakın Kaçıncı Sırada?

Kerem Bürsin ile birlikte ‘Sen Çal Kapımı’ dizisinde başrol oynayan Hande Erçel, IMDb’de yükselişe geçti. IMDb’nin starmetre sonuçlarına göre Erçel, dünya çapında 11 milyonu aşkın isim arasında 2 bin 821. sırada yer alarak Türk meslektaşları arasında zirveye yerleşti.

IMDb

IMDb NEDİR?

IMDb internet üzerinde bulunan milyonlar film, dizi, animasyon, televizyon programı ve oyuncuların bilgilerini barındıran bir sitedir. Internet Movie Database (İnternet film veritabanı) açılımıyla bilinir. Puanlama sistemi sayesinde filmlerin beğenilme derecelerini gösterir.

Ayrıca Top 250, Top 100, En kötü filmler, en yüksek puanlı oyuncular gibi listeleri ve filmleri kategorilerine göre ayırmasıyla film tutkunlarının film seçerken en çok tercih ettiği sitedir.

IMDb NE ZAMAN AÇILDI?

Temelleri 1990 yılında Col Needham tarafından gözleri güzel olan oyuncuları "Those Eyes" adlı listede derleyerek atıldı. Daha sonra Unix shell adı altında 10 bin farklı listeye ev sahipliği yapan bir siteye dönüştü. İsim değişikliklerinden sonra 1998 yılında Amazon tarafından satıl alınarak şimdiki ismini aldı.

IMDb PUANINI KİM VERİYOR? IMDb PUANLAMA SİSTEMİ

IMDb, herkese açık bir üyelik sistemine sahip. Ücretli veya ücretsiz olarak üye olunabiliyor. Ücretli üyelerin ayrıcalıkları ve proimdb adlı ayrı bir siteleri de var.

Kayıtlı kullanıcılar sitedeki tüm içeriklere 1 ila 10 arasında puan vererek filmin ortalama puanını belirliyor.

IMDb'nin 2017 yılındaki verilerine göre yaklaşık 70 milyon kullanıcısı, içerisinde ise 4,1 milyon yapım ve 7,7 milyon kişi bulunduruyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER