Hande Erçel'e 'bazlama surat' diyen Alp Kılınç'tan açıklama

Sosyal medyanın parlayan yıldızı Alp Kılınç'ın, oyuncu Hande Erçel için kullandığı 'bazlama surat' ifadesini kullanması oldukça gündem oldu. Öyle ki davalık bile oldu. Magazin Burada, Alp Kılınç'ı buldu, davayı sordu.

Hande Erçel'e 'bazlama surat' diyen Alp Kılınç'tan açıklama

Sosyal medya fenomeni Alp Kılınç, 24 yaşında bir üniversite öğrencisi. Boş zamanlarında sosyal medya için içerik üreten, esprili tarzıyla dikkatleri çeken Kılınç, oyuncu Hande Erçel'e ithafen söylediği 'bazlama surat' sözü ile eleştirilerin hedefi oldu.

Erçel'in şikayeti üzerine hakkında dava açılan Kılınç için önce hapis, daha sonra 15 bin Türk lirası tazminat isteminde bulunuldu.

'Bazlama surat' benzetmesine ilk açıklama

Magazin Burada muhabiri Nurcan Şahin'e konuşan genç fenomen, yaptığı esprinin farklı bir noktaya taşındığını ifade etti. Sözü yalnızca kendisinin söylemediğini belirten Alp Kılınç, söyleyenlerden birinin de başka bir sosyal medya fenomeni olan Kerimcan Durmaz olduğunu kaydetti. Sözü söyleyen diğer kişilerin Erçel ile irtibata geçerek özür dileyebildiğini ancak kendisinin herhangi bir irtibatının bulunmadığını kaydetti.

Algı operasyonu

Hande Erçel'i sevdiğini aktaran Kılınç, 'bazlama surat' ifadesinin ilk başlarda gülünerek karşılandığını ancak bu dönemin hemen ardından Erçel'in annesi Aylin Erçel'in vefat etmesi ile 'duyar kasmaya' yönelik bir algı operasyonuna kurban gittiğini dile getirdi.

Esprili tarzına röportajımızda da sürdüren Kılınç, mahkemenin tazminat ödemesine hükmetmesi durumunda tazminatı karşılayacağını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 10:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Başak Türkoğlu
Başak Türkoğlu - 6 ay Önce

İnsanlar ne ağır hakeretlere, tehditlere maruz kalıyor. Suç duyurusunda bulunulduğu zaman kimse seni kaile dahi almıyor. Mahkeme kapanıp gidiyor. “Bazlama surat” bir hakaret değildir. Ben bu davanın ve istenilen tazminatın tamamen haksızlık olduğunu düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER