Haluk Levent Oynadığı Reklamla İzleyenlere 'Helal Olsun' Dedirtti

Haluk Levent, pandemi döneminde işsiz kalan müzik emekçileri için reklam filminde oynadı. Reklam yayınından elde edilen para 51 müzisyenin hesabına 3 bin lira olarak yatırıldı.

Haluk Levent Oynadığı Reklamla İzleyenlere 'Helal Olsun' Dedirtti

Sosyal projelere destek vermeyi kendisine misyon edinen sanatçı Haluk Levent, Koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan müzik emekçilerine destek vermek için bir reklam filminde oynadı. Levent'in oynadığı reklamdan elde edilen para ve ilk etapta 51 müzik emekçisinin hesabına 3’er bin TL olarak yatırıldı.

Mehmet Mert El müzisyen

"YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA PROJESİ"

Konuya ilişkin Birlik Sendikası Müzik Emekçileri Örgütlenmesi’nde yapılan açıklamada, “Salgın koşullarının müzik sektöründe yol açtığı yıkımın bir nebze hafifletilmesi için ihtiyaç sahibi Birlik Sendikası üyesi müzik emekçilerine yönelik, müzisyen Haluk Levent ile bir dayanışma ve yardımlaşma projesi hayata geçirilmiş; bugün itibariyle Haluk Levent’in reklam gelirinden elde ettiği kazancın büyük bir bölümü Birlik Sendikası üyesi ihtiyaç sahibi 51 müzik emekçisine 3’er bin TL şeklinde ulaştırılmıştır” denildi.

Sendika tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Bilindiği gibi sendikamız 25 Ocak 2021 tarihinde yayınladığı bir deklarasyonla müzik sektöründe çalışan tüm emekçileri örgütlenmeye ve hakları için beraberce mücadele etmeye çağırmıştı. Geçen süre zarfında müzik sektörü içinde farklı iş tanımları altında çalışan pek çok emekçi sendikamıza üye oldu ve bu sayı gün geçtikçe artıyor. Sendikamızın müzik emekçisi üyeleriyle yapmış olduğu toplantılarda sektördeki mevcut sorunlar masaya yatırılmış ve bu sorunlara yönelik olarak verilecek mücadele için atılacak adımlar hızla planlanmaya başlanmıştır.

haluk levent reklam

Daha önce yaptığımız açıklamalarda da dile getirdiğimiz kayıt dışı çalıştırılma ve ücret ödemelerinde yaşanan sorunlara karşı sözleşmeli ve sigortalı çalışma koşullarının sağlanması için sendikamız avukatlarıyla birlikte çalışmalara başladık. Gerek salgın koşullarında gerekse sonrasında dayanışma ve örgütlü bir şekilde hareket ederek hiçbir üyemizi yalnız bırakmayacağız.

Salgın koşullarının müzik sektöründe yol açtığı yıkımın bir nebze hafifletilmesi için ihtiyaç sahibi Birlik Sendikası üyesi müzik emekçilerine yönelik, müzisyen Haluk Levent ile bir dayanışma ve yardımlaşma projesi hayata geçirilmiş; bugün itibariyle Haluk Levent’in reklam gelirinden elde ettiği kazancın büyük bir bölümü Birlik Sendikası üyesi ihtiyaç sahibi 51 müzik emekçisine 3’er bin TL şeklinde ulaştırılmıştır. Haluk Levent’le sendikamız arasında gerçekleşen bu işbirliği ve dayanışma devam edecek; önümüzdeki dönem yeni dayanışmalar hayata geçirilecektir. Haluk Levent’e, sendikamızla gösterdiği dayanışma ve müzik emekçilerinin sendikalaşmasına verdiği destekten ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

haluk levent birlik sendikası

Reklam filminde eğlenceli bir çekim gerçekleştirdiğini söyleyen Levent ise “Birlik Sendikası ile yakında yine işbirliği yapacağız ve birçok müzik emekçisine destek olacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER