Haluk Levent, AHBAP ile bir çocuğun daha hayalini gerçekleştirdi

Ünlü şarkıcı Haluk Levent, kurucu başkanı olduğu AHBAP'ın girişimi sayesinde biyonik el protezi takılan 12 yaşındaki Nuriye Gürel ile birlikte sahneye çıktı. Genç kız protez eliyle gitar çalarken en büyük iki hayalini gerçekleştirdiğini söyledi.

Haluk Levent, AHBAP ile bir çocuğun daha hayalini gerçekleştirdi

Denizli'de konser veren ünlü rock şarkıcısı Haluk Levent, sahne aldığı Denizli Açık Hava Tiyatrosu'nda ilk önce Çemberimde Gül Oya şarkısı ile sevenleriyle buluştu.

AHBAP'ın desteğiyle protez ele kavuştu

Levent konserdeki ikinci parçasını, doğuştan sol eli olmayan ve gittiği müzik kursundaki öğretmeninin yaptığı aparat ile gitar çalan 12 yaşındaki Nuriye Gürel'i sahneye davet ederek Yollarda Bulurum Seni parçasını beraber seslendirdi. Haluk Levent'in kurucusu olduğu sivil toplum kuruşu Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) ile başlatılan kampanya sayesinde biyonik el protezine kavuşan genç kız, duygu dolu dakikalar yaşadı.

"İki büyük hayalimi Haluk Levent gerçekleştirdi"

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde yaşayan Müşerref-Erdem Gürel çiftinin sol eli olmadan dünyaya gelen 12 yaşındaki kızları Nuriye Gürel, "Haluk Levent benim hayatımda iki büyük hayalimi gerçekleştirmemi sağladı ve benim sesimi bir şekilde duydu, bunun üzerine kampanya düzenleyip, biyonik el takılmasına yardımcı oldu. Bugün konsere geldim ve onunla birlikte gitar çaldım, konser hayalimde gerçekleşmiş oldu. Çok mutluyum AHBAP derneğine de çok teşekkür ederim" dedi.

"Onun mutluluğunu beraber yaşıyoruz"

Haluk Levent ise şarkının ardından şöyle konuştu, "Nuriye ile birlikte güzel bir hatıramız olmuş oldu. Benimle birlikte konserde gitar çalmak istiyordu ve onu bugün burada gerçekleştirdik. Nuriye hayaline kavuştu ve bizler bunun mutluluğunu onunla birlikte yaşıyoruz" dedi.

Görme engelli kız ile düet yaptı

Haluk Levent konserin devamın ise Elfida şarkısının bitirmesinin ardından sahne önünde oturan görme engelli bir kız ile birlikte Beni Biraz Anlasana şarkısını birlikte söylediler. Konsere gelen seyirciler, bu düeti ayağa kalkarak alkışladılar. Ünlü şarkıcı konserde sahnede kalmak yerine seyircilerinin ve sevenlerinin arasında hep birlikte şarkı söyledi. Konser, İzmir Marşı ile sona erdi.

YORUM EKLE