Halil Sezai Hakkındaki İddianame Kabul Edildi! Tutukluluğu Devam Edecek..

Tuzla’daki komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan şarkıcı Helal Sezai hakkında 13 yol 10 aya kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi. Mahkeme aynı zamanda ünlü şarkıcının tutukluğunun devamına karar verdi.

Halil Sezai Hakkındaki İddianame Kabul Edildi! Tutukluluğu Devam Edecek..

Geçtiğimiz Eylül ayında, İstanbul Tuzla’daki komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan ve 5 ayrı suçtan toplam 13 yıl 10 aya kadar hapsi istenen Halil Sezai hakkında hazırlanan iddianame, gönderildiği mahkeme tarafından kabul edildi.

Halil Sezai Hakkındaki İddianame Kabul Edildi! Tutukluluğu Devam Edecek..
Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederken, 30 Ekim tarihine duruşma günü verdi. Öte yandan hazırlanan tensip zaptında Halil Sezai’nin tutukluk halinin devamına hükmedildi.
Ünlü oyuncunun tutukluluk halinin devamına dair karara karşı 7 gün içinde ağır ceza mahkemesi nezdinde itiraz hakkı olduğu öğrenildi.
NE OLMUŞTU?
Şarkıcı ve oyuncu Halil Sezai, İstanbul Tuzla’da 15 Eylül tarihinde yan komşusu Hüseyin Meriç’i darp etmiş ve yaşanan bu olayın kamera kayıtlarının ortaya çıkmasıyla birlikte gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılan Sezai, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında savcılıkta ifade verdi. Halil Sezai, savcılıkta verdiği ifadenin ardından, tutuklanma talebiyle Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevkedildi.

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Halil Sezai’yi ‘silahla kasten yaralama’ suçundan tutuklamıştı.
Savcılık iddianamede, Halil Sezai’nin “alenen hakaret”, “konut dokunulmazlığını ihlal etme”, “silahla kasten yaralama”, “silahla tehdit” ve “mala zarar verme” suçlarından toplamda 3 yıl 7 ay 15 günden 13 yıl 10 aya kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etmişti.

AVUKATI TAHLİYE BEKLİYORDU

Ünlü şarkıcının avukatı dün yaptığı açıklamada "Dava dosyasına sunulan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanmış olan rapor ile tutukluluğa sebep olan 'silahla kasten yaralama' suçunun işlenmediği kesinlik kazanmıştır" ifadelerini kullanarak Halil Sezai için tahliye kararı verilmesi gerektiğini savunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 13:08

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE