Hadise ve Seren Serengil arasındaki tazminat davasında karar çıktı!

Ünlü şarkıcı Hadise'nin Bodrum’da işlettiği La Plaj için icralık olduğu iddia edilmişti. Hadise, Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu’na programlarında yaptıkları yorumlardan dolayı 100’er bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. O dava sonuçlandı.

Hadise ve Seren Serengil arasındaki tazminat davasında karar çıktı!

Hadise, şarkılarının yanı sıra gayrimenkul alanında yaptığı yatırımlarıyla da sık sık gündeme gelmeyi başarmış bir isimdi. 2018 yılında Bodrum'da işlettiği La Plaj isimli mekana, iddiaya göre 1 milyon 900 bin liralık borcu sebebiyle icra gelmişti. Hadise, her ne kadar iddiaları yalanlasa da haberler manşetlerden inmemişti.

Hadise ve Seren Serengil davasında karar çıktı

"HADİSE'YE TACİZ ŞOKU, 200 BİN LİRALIK TATİL" YORUMLARI DAVALIK OLDU

Seren Serengil ile Cengiz Semercioğlu'nun televizyon ekranlarında sundukları magazin programında konuyu değerlendirmiş ve yorumlarda bulunmuştu. Yapılan programlarda 'Hadise'ye haciz şoku', 'Hadise 200 bin liralık tatilin tadını çıkartıyor, alacaklılar borçlunun yolunu gözlüyor" gibi farklı başlıklardaki haberlerle değerlendirilmişti. Hadise, programda aleyhine yapılan gerçek dışı haber ve yorumları affetmemiş durumu savcılığa bildirmişti. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran şarkıcı program sunucuları Serengil ve Semercioğlu'ndan 100'er bin liralık manevi tazminat talep etmişti.

Hadise Seren Serengil davasında karar çıktı

KARAR BUGÜN BELLİ OLDU

O davada bugün karar çıktı. Tarafların vekilleri ile gerçekleşen duruşmada Cengiz Semercioğlu ve Seren Serengil'in vekilleri, yapılan haberin hukuka aykırı olmadığını ve Hadise Açıkgöz'ün haber sonrasında manevi zarara uğradığına dair kanıtın bulunmadığını ifade ederek davanın reddini talep etti.

8 BİN TL ÖDEYECEKLER

Mahkeme, davanın kısmen kabulüne Serengil ve Semercioğlu'nun ünlü şarkıcıya 8 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

Hadise ve Seren Serengil davası sonuçlandı
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2021, 00:58

Selçuk Uzun

YORUM EKLE