Hadise'nin şifresi çözüldü! O kelimenin ardında neler gizli?

Hadise "Kert" ismi ile moda dünyasına adım attı. Peki bu ismin ardındaki şifreler ne? İşte gazeteci yazar Mehmet Üstündağ'ın şifreyi çözdüğü o yazısı...

Hadise'nin şifresi çözüldü! O kelimenin ardında neler gizli?

Hadise, ekim ayında çıkardığı markası ‘Kert’ ile moda dünyasına adım atmıştı. Stiliyle birçok kişiye ilham kaynağı olan pop yıldızının markası için seçtiği isim ilgimi çekmişti. ‘Kert’ ne anlama geliyor diye düşünürken, öğrendim ki bu kelimenin altında gizli mesajlar varmış!
HADİSE


İNSAN YAŞATTIĞINI YAŞAR

‘K’, karma içinmiş; “insan yaşattığını yaşar”. ‘E’, enerji manasındaymış... ‘R’, real, yani olduğun gibi olmak, sahicilik anlamına geliyormuş. ‘T’ ise timeless, yani zamansızlık demek oluyormuş.

HADİSE

Hadise geçtiğimiz yıl zor bir süreçten geçti ama yeni ilişkisiyle adeta yeniden doğdu. Bu zor süreçte belli ki birilerine çok bilendi! Baksanıza, markasının ilk harfi bile “insan yaşattığını yaşar”la başlıyor!

HADİSE O SES TÜRKİYE

VİTALİ HAKKO'NUN KÜLTÜREL MİRASI AKM'YE EMANET

Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko’nun, Vitali Hakko’nun sanat ve eğitimdeki vizyonundan ilham alarak kurduğu “Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi”, yeniden açılan Atatürk Kültür Merkezi’ne taşınıyor.

Vakko, 86 yıllık varoluşunun en önemli kültürel değerlerinden biri olan “Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi”ni, Türkiye’nin kültür-sanat hayatının en önemli yapılarından biri olan Atatürk Kültür Merkezi ile buluşturuyor.

vitali hakko cem hakko

2011 yılında Vitali Hakko anısına Cem Hakko tarafından oluşturulan kütüphanede 15 bin kitap ve sürekli güncellenen basılı, dijital ve görsel arşiv bulunuyor.

atatürk kültür merkezi

Cem Hakko, kütüphanenin AKM içerisinde yer almasından mutluluk duyduğunu söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, başta sanatın her alanında eğitim alan öğrenciler olmak üzere eğitmenler, sanatçılar, araştırmacılar ve bütün meraklılar için sanat dolu bir araştırma deneyimi sunacak. Babam Vitali Hakko’nun modaya, sanata ve her şeyden öte insana saygısının bir göstergesi, eğitime katkısı olan bu kütüphaneyi AKM’ne taşımak ailemiz için de bir onurdur.”

VIP ODALARINA BÜYÜK İLGİ

İşletmeci Serkan Koca’nın popüler mekanı Nişantaşı Cabbar, yeni sezona hızlı giriş yaptı. Malumunuz mekanın müdavimi çok. Müdavimlerin istediği doğrusunda hareket ettiklerini belirten Serkan Koca, “Cabbar’da hem öğlen hem de akşam yemekleri artık klasikleşti. Müdavimlerimiz ne istiyorsa onların doğrultusunda hareket ediyoruz. Artık pazar günleri de müziğimizi hareketlendireceğiz” dedi.

Nişantaşı Cabbar’ın en vazgeçilmez yerlerinden birisi de VIP odaları. Öyle ki, Cabbar’ın VIP odalarında en çok evlilik teklifi ve sürpriz doğum günü kutlamaları vazgeçilmez olmuş. Odaların boş günü için günler öncesinden rezervasyon yapmak şart. Keza boş gün bulmak imkansız.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2021, 17:15

Cem Boratay


İletişim Hesapları
YORUM EKLE