Gülten Kaya: Şarkıları olmadan Ahmet Kaya filmi mi olur?

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya son dönemde basında ve sosyal medyada yer alan, Ahmet Kaya'nın hayatının film yapılacağına yönelik çıkan haberlere ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

Gülten Kaya: Şarkıları olmadan Ahmet Kaya filmi mi olur?

Çileli bir hayatın ardından 2000 yılında aramızdan ayrılan Ahmet Kaya’nın yaşamını anlatan film girişimlerine, eşi Gülten Kaya’dan büyük tepki geldi.

Kaya’nın hayat hikâyesinin anlatıldığı ve Gani Şavata’nın çektiği “Ahmet İki Gözüm” filminin galasının ertelenmesinden sonra, yine kendilerine danışılmadan, izin alınmadan bu kez Kudret Sabancı’nın Ahmet Kaya filmi çekecek olmasını "Sorumsuzluk" olarak değerlendiren Gülten Kaya, sert ifadeler kullandı.

Avukatlarıyla basın mensuplarının karşısına çıkan Gülten Kaya hukuki süreci başlattıklarını belirtirken, “Ahmet Kaya’nın ismi geçmeden, şarkıları eserleri olmadan nasıl film çekebiliyorlar” diye sordu.

Ahmet Kaya'yı anlatmaya, onu filmlerin belgesellerin öznesi yapmaya, değer kılan onun notaları, besteleri,sözleri, sesi, mücadelesi ve bütün olarak hayattaki duruşu olduğunu belirten  Kaya,'' Bu duruş emekle, sanatla, mücadeleyle,ahlaki değerle, yoğrulmuştur. Ahmet kaya için atılacak her adım onun bu değerlerine  sadakatle gerçekleşmelidir'' dedi.

Gülten Kaya sözlerini şöyle tamamladı;
“Bu aynı Aşık Veysel’in aşık’ını ve şarkılarını çıkartarak film yapmaya benzer”.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER