Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti!

Galatasaray'ın 37. Başkanı olan Mustafa Cengiz, hayatını kaybetti. Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz, uzun bir süredir sağlık sorunları nedeniyle tedavi ediliyordu. Cengiz, 2018-2021 yılları arasında Galatasaray Başkanlığı yaparken, son yıllarında sağlık sorunlarıyla boğuşuyordu.

Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz hayatını kaybetti!

Galatasaray'ın 37. başkanı Mustafa Cengiz, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kanser ve beyin tümörü hastalıkları nedeniyle bir süredir tedavi altında olan Mustafa Cengiz'den acı haber geldi. Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz, bugün İstanbul'da tedavi gördüğü bir hastanede yaşamını yitirdi.

BURAK ELMAS VEFAT HABERİNİ DUYURDU

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Mustafa Cengiz'in vefat haberini duyurdu. Elmas, "Önceki Başkanımız Sn. Mustafa Cengiz'i kaybettik. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

GALATASARAY'DAN MUSTAFA CENGİZ PAYLAŞIMI

Galatasaray Kulübü yaptığı açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü 37. Başkanı Sn. Mustafa Cengiz'i kaybettik. Başkanımız'a Allah'tan rahmet; ailesine, sevdiklerine ve camiamıza başsağlığı dileriz." ifadelerini kullandı.

Süper Lig'in 14. haftasındaki Yeni Malatyaspor - Galatasaray maçı öncesi hayatını kaybeden Mustafa Cengiz için saygı duruşu yapıldı. Galatasaray'ın paylaşımında, "Vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendiğimiz 37. Başkanımız Mustafa Cengiz için, Yeni Malatyaspor maçı öncesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu." ifadelerine yer verildi.

BEYİN AMELİYATINDAN ÇIKAR ÇIKMAZ GALATASARAY'I SORMUŞTU

Mustafa Cengiz'in vefatı sonrası konuşan eski Galatasaray başkan yardımcısı Abdürrahim Albayrak: "Hepimizin başı sağ olsun. Çok amansız bir hastalık. Maalesef başkanımızı kaybettik. Mekanı cennet olsun. Bütün sevenlerinin, Galatasaray camiasının başı sağ olsun. İlk beyin ameliyatından çıkar çıkmaz Galatasaray'ı sormuştu. O kadar Galatasaray aşığıydı. Son günlerde bitkisel hayattaydı. Bugün de hayata gözlerini yumdu. Hep Galatasaray'da iyi şeylerin olmasını istiyordu. Hatta en son 'Abdurrahim, iyi ki; Galatasaray'ın borçlarını TL'ye çevirmişiz. Galatasaray'ı çok büyük bir yükten kurtarmışız. Ne mutlu bize dedi" şeklinde konuştu.

DAİMA BEYEFENDİ KİŞİLİĞİYLE HATIRLAYACAĞIM

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, hayatını kaybeden Mustafa Cengiz için başsağlığı mesajı paylaştı. Kasapoğlu, "Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı Sayın Mustafa Cengiz'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Daima beyefendi kişiliğiyle hatırlayacağım merhum Mustafa Cengiz'e Allah'tan rahmet; ailesine, Galatasaray ve Türk spor camiasına başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2021, 20:08

İlayda Dülger


İletişim Hesapları
YORUM EKLE