Fettah Can Orman Yakan PKK'ya Çok Fena Saydırdı

Hatay, Kahramanmaraş ve Trabzon'da peş peşe çıkan yangınlar Türkiye'nin ormanlarını yakıp kül etti. Şarkıcı Fettah Can, çıkan yangınlarla ilgili gözaltına alınan şahıslara çok ağır yüklendi.

Fettah Can Orman Yakan PKK'ya Çok Fena Saydırdı

Hatay'ın çeşitli bölgelerinde farklı saatlerde çıkan orman yangınları, sabotaj ihtimalini ortaya çıkardı.

fettah can

İskenderun ilçesinde çıkarak kontrol altına alınan yangının ardından Arsuz, Belen, Dörtyol ilçelerinin birbirine mesafeli bulunduğu alanlarda tekrar alevlenen yangın, Belen'de henüz kontrol altına alınamadı.

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada sabotaj ihtimali üzerinde durduklarını ve olaya ilişkin gözaltıların olduğunu belirtti.

yangın

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Başkan Savaş, yangın ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yangınları organize bir ekibin başlattığını düşünüyoruz. Çünkü farklı noktalarda farklı saatlerde yangınların çıkması normal değil. Yangınla ilgili bize ulaşan bilgilere göre şuana kadar altı kişi gözaltına alındı." ifadelerini kullandı.

fettah can

FETTAH CAN: BU ŞEREFSİZLERİ YAKMAK LAZIM

Şarkıcı Fettah Can, Türkiye'nin farklı illerinde peş peşe çıkan orman yangınları ile ilgili çok sert ifadeler kullandı. Fettah Can, orman yakan sabotajcıların hapishaneye gönderilmek yerine yaktıkları ormanlar gibi ateşe verilmesini istedi.

Fettah Can Twitter'da yazdığı mesajda: Bu yangını başlatan PKK’lı p..çlerin bulunup o ormanda benzin dökülüp yakılması lazım. İnsan hakkı insan olana verilir bu yaratıkları ceza evlerinde beslemeye gerek yok. Bu arada PKK’lılara bu şerefsizlere sempati duyanlar destekleyenler hepinizin Allah belanızı versin.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER