Fatih Bulut magandalığı savundu: Yasak da olsa insanlar silahı seviyor

Video paylaşım sitesi Youtube ve sosyal medyada Çok Sevdim Yalan Oldu şarkısıyla tanınan Kayserili düğün şarkıcısı Fatih Bulut, yeğeninin asker uğurlama eğlencesinde silahla havaya ateş ederken çekilen görüntülerini savundu. "Askere moral amaçlı sıktım. Ne kadar yasak olsa da insanlar seviyor yani ata sporu gibi bir şey" diyen Bulut, askerin kulağının silah sesine alışması gerektiğini söyledi.

Fatih Bulut magandalığı savundu: Yasak da olsa insanlar silahı seviyor

Çok Sevdim Yalan Oldu şarkısıyla ünlenen düğün şarkıcısı Fatih Bulut, asker eğlencesinde havaya ateş ettiği görüntülere ilişkin açıklama yaptı.

"Yasak olsa da insanlar seviyor, ata sporu"

Bulut, yaptığı garip savunmada bir yandan sevenlerinden özür dilerken bir yandan da, "Kuru sıkı olduğu için askere moral amaçlı sıktım. Ne kadar yasak olsa da insanlar seviyor yani ata sporu gibi bir şey yani. Askerin kulağının alışması lazım silah seslerine" ifadeleriyle şehir magandalığını normalleştirmeye çalıştı.

İşte o anlar:

"Her attığım adımım haber oluyor"

Attığı her adımın haber olduğunu söyleyen Fatih Bulut, öz yeğeninin asker eğlencesi olduğunu kaydederek şu sözleri kaydetti: Geceyi de ben düzenledim, hepsiyle ben ilgilendim. Abimin yapmak istediğini ben yaptım orada. Belime kuru sıkı tabanca koydular, zaten oradaki kalabalık kendi ailemdi. Neticede yaptığım şeyin yanlış olduğunu biliyorum ama abimin isteğini yerine getirmek için yaptım.

"Askere moral amaçlı sıktım"

Kuru sıkı olduğu için askere moral amaçlı sıktım ama kuru sıkı olduğunu ve zarar vermeyeceğini biliyordum. Ben oynarken belime koydular, oynarken biz de hepimizin asker olduğunu belirtmek için yaptım. Herkesin içinde vardır bu silah tutkunluğu, erkeklerde. Önümüzün ne olacağı belli değil. Savaşa doğru gidiyoruz, Allah uzak etsin de. Kullandığımızı belirtmek amaçlı. Orada tedbirli şekilde bakarak ateş ettim. Silah rahmetli abimin sandığındaydı, yeğenimin idi yani. Kontrollü bir şekilde silah sıkıldı.

"Bizim buralarda eğlencelerde silah sıkılır"

Her düğünde ve İç Anadolu'da eğlencelerde silah sıkıldığını ifade eden Bulut şöyle devam etti: Ne kadar yasak olsa da insanlar seviyor yani ata sporu gibi bir şey yani. Tabii yanlış. Kuru sıkı olunca insan bir şey olmaz diye. Rastgele sıkılmaz da bakar etrafı kontrol eder, basabilir yani. Ama yapılan şeyin yanlış olduğunu biz de biliyoruz. Buradan tüm izleyicilerimizden, dinleyicilerimizden özür diliyorum. Bir daha da böyle bir şey yapmam. Elime dahi almam. Şoktayım zaten, hasta da oldum. Olayın buraya geleceğini tahmin etmiyordum.

"Askerin kulağının alışması lazım"

Bir kuru sıkı tabancanın yerden yere vurulacağını beklemiyordum. Bir kanalda yerden yere vurdular, tip ile yargıladılar. Tipimize değil, yüreğimize baksınlar. Biz bu vatanımızı seviyoruz. Bu vatan için de örfümüze, adetimize her zaman uymaya hazırız. Düğünlerde de silah atılıyor yani insanların mutluluğu silah sıkmak. Bir de asker eğlencesi olunca neticede askerin kulağının alışması lazım silah seslerine. Şimdiden antrenman gibi bir şey diyebiliriz yani.

"Abartılacak bir şey yok"

Kuru sıkı silah yani bu kadar abartılacak bir şey de yok. Yapılan yanlış ama bu kadar abartılacağını tahmin etmiyordum yani. Sosyal medyadan mesajlar geliyor bizi destekleyenler de var kötü yorum yazanlar da var. Ben onlara da hak veriyorum ve onlardan da özür diliyorum.

Fatih Bulut - Çok Sevdim Yalan Oldu

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 22:01
YORUM EKLE