Ezgi Mola ve Bakanları isyan ettiren tesettür kavgası!

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde akademisyen olarak mesleğini icra eden Neşe Nur Akkaya, Nişantaşı'nda arkadaşıyla beraber oturarak vakit geçirdiği parkta, "Burada sizin gibileri istemiyoruz" diyen bir erkek tarafından saldırıya uğradı. Bu haberleri gören Ezgi Mola isyan etti.

Ezgi Mola ve Bakanları isyan ettiren tesettür kavgası!

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) öğretim görevlisi olan Neşe Nur Akkaya, başörtülü olduğu için parkta otururken E.Ç. isimli erkeğin saldırısına uğradı. Aldığı yumruk darbelerinden sonra bayılan Akkaya, darp raporu alarak saldırgandan şikayetçi oldu. Kısa sürede gündeme oturan ve Twitter'da "NeseNurAkkayaYalnızDeğildir" etiketiyle gündem olan Neşe Nur Akkaya'ya bir destek de oyuncu Ezgi Mola'dan geldi.

Neşe Nur Akkaya yalnız değildir Ezgi Mola

"SAYGI DUYMAYI İT GİBİ ÖĞRENECEKSİN"

Geçen yıl intihar eden İpek Er'in bıraktığı mektupta kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazdığı Musa Orhan'a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Ezgi Mola, Akkaya'nın maruz kaldığı şiddetin ardından Twitter'dan sitem dolu bir paylaşım yaptı.

Oyuncu, paylaşımında "İster türbanını takar ister kısa şortuyla gezer! Bu terbiyesizliği içimden geçenleri siz anlarsınız artık. İğrenç buluyorum, iğrenç. Sana ne kardeşim sana ne, istediğini giyecek, istediğini takacak ve sen saygı duymayı it gibi öğreneceksin! Yeter be!" ifadelerini kullandı.

Ezgi Mola'nın paylaşımına destek yağdı.

''SİZİN GİBİLERİ İSTEMİYORUZ'' DEYİP TERMOSLA VURDU

İddiaya göre Eray Çakın adlı kişi, “Kedilere zarar vermeyin. Burada ne işiniz var? Sizin gibileri istemiyoruz. Parkta oturmak istiyorsanız, Gaziosmanpaşa'ya gidin” dedi ve Neşe Nur Akkaya'ya elindeki termosla vurdu.

GÖZALTINA ALINIP SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan saldırgan adli kontrolle serbest bırakıldı. Darp raporu alan Akkaya saldırgandan şikayetçi oldu.

ART ARDA TEPKİLER

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık saldırıya tepki gösterdi.

Selçuk Uzun

YORUM EKLE