Eurovision yarışmasında uyuşturucu madde skandalı!

İtalyan Maneskin grubunun solisti Damiano David, birinci olduğu Eurovision Şarkı Yarışması'nda bir skandala imza attı. İtalyan solistin yarışma sonuçlarını beklerken uyuşturucu madde kullandığı iddia edildi.

Eurovision yarışmasında uyuşturucu madde skandalı!

Bu yıl Hollanda'da, 65'incisi düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Zitti E Buoni" adlı şarkısıyla İtalya'yı temsil eden rock grubu "Maneskin" birinci geldi. Toplamda 26 ülkenin katıldığı yarışmada, 524 puanla birinci olan İtalyan rock grubu Maneskin'in baş solisti Damiano David, canlı yayınlanan kutlamalar sırasında içki şişelerinin arkasına eğilerek uyuşturucu madde kullandığı iddia edildi. Solistten hakkında çıkan bu iddialarla ilgili ilk açıklama geldi.

eurovision birincisi

İDDİALARA SON VERMEK İÇİN BUGÜN TESTE GİRECEK

Dün Eurovision'un Hollanda'nın Rotterdam şehrinden düzenlediği İtalya'nın başkenti Roma'da Fiumicino havaalanına inen grubun solisti, "Dedikodulara son vermek istiyoruz. Avrupa Yayın Birliği (EBU) ile konuştuk ve (uyuşturucu) testi yaptırmak için müsait olduğumuzu söyledik. Ama bize gerek olmadığını, bize güvendiklerini söylediler. Ama yine de bütün dedikodulara son vermek için yarın sabah (Pazartesi sabahı) bunu yapacağım" dedi.

Eurovision italya

"UYUŞTURUCU KULLANIMINA KESİNLİKLE KARŞIYIZ"

Grubun bas gitaristi Victoria de Angelis de "Bizim için bir şoktu çünkü yaymak istediğimiz mesaj bu değil.Uyuşturucu kullanımına kesinlikle karşıyız. Kesinlikle böyle bir şey yapmayız, gerçekten birçok kişinin buna inanması bizi çok şaşırttı, buna bir son vermek istiyoruz" diye konuştu. Yarışma sonrası basın toplantısında da David bir gazetecinin sorusu üzerine "Uyuşturucu kullanmıyorum. Lütfen, arkadaşlar. Böyle söylemeyin, gerçekten" yanıtını vermişti.

Maneskin grubu eurovision

"MADDE KULLANMAK İÇİN DEĞİL KIRILAN BARDAĞIN PARÇALARINI TOPLAMAK İÇİN EĞİLDİ"

Damiano David, gitarist Tomas Raggi bir bardak kırdığı için aşağıya baktığını söyledi. Eurovision şarkıcının uyuşturucu kullanıp kullanmadığının anlaşılması için test yaptıracağını duyurup şu açıklamayı yaptı: "Bu onlar tarafından gece yapılan bir talepti ama Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından hemen ayarlanamadı. Grup, menajerleri ve delegasyon başı Yeşil Oda'da uyuşturucu bulunmadığı bilgisini verdi ve masada bir bardak kırıldığını, dökülen parçaların şarkıcı tarafından temizlendiğini söyledi. EBU da yerinde yapılan incelemelerde kırık bir bardak bulunduğunu teyit ediyor.

Selçuk Uzun

YORUM EKLE