Erdal Beşikçioğlu’dan ‘Behzat Ç’yi Kim Bitirdi?’ Sorusuna Net Cevap

Jülide Ateş’in GAİN’de yayınlanan Jülide Ateş’le 40 programının bu haftaki konuğu usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu oldu. Kağıt Ev adlı diziyle yeniden ekranlara dönmeye hazırlanan Beşikçioğlu, hafızlara kazınan Behzat Ç dizisinin neden bittiğini de açıkladı.

Erdal Beşikçioğlu’dan ‘Behzat Ç’yi Kim Bitirdi?’ Sorusuna Net Cevap

Behzat Ç. Dizisinde canlandırdığı Behzat Başkomiser karakteriyle hafızalara kazınan usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu, Jülide Ateş’le 40 programına konuk oldu.

Erdal Beşikçioğlu’dan ‘Behzat Ç’yi kim bitirdi?’ Sorusuna Net Cevap

Star TV’de yayınlanacak olan Kağıt Ev dizisiyle yeniden ekranlara dönmeye hazırlanan Beşikçioğlu, birbirinden samimi açıklamalar yaptı.

Erdal Beşikçioğlu’dan ‘Behzat Ç’yi kim bitirdi?’ Sorusuna Net Cevap

Oyuncu olmak için evden kaçtığını, vali rolünü oynarken iş isteyenlerin olduğunu anlatan Beşikçioğlu, “Kadınlar tarafından tacize uğradınız mı?” sorusunu ise pas geçerek yanıtlamadı.

“KÜFÜR ETMİYORUM, ARGO KONUŞUYORUM..”
Beşikçioğu, “Kendi hayatınızda da Behzat Ç gibi küfürbaz mısınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

"Hak edildiği zaman ağzımdan kaçıveriyor. Küfürlü mü konuşuyorum? Yok. Ama insanın ağzına pelesenk olduğu zaman, o yılın sonunda Behzat Ç bittikten sonra da zaman zaman kaçtığı olmuştur. Şimdi yavaş yavaş toparlıyorum. Çok küfür etmiyorum artık, Behzat'ta çok zıvanadan çıkmıştım. Artık küfrün ötesine geçmiş, refleks olmuş, bir konuşma biçimi haline… Sanırım ben argo konuşuyorum küfretmiyorum. Behzat Ç'de küfür etmedi, argo konuştu. 'B.ksun' demek karşı tarafın kişiliğine hakaret, "b.kluk etme" dediğiniz zaman öyle davranma diyorsunuz. Birisi küfür, ötekisi de argo. Benim nitelemem bu.”

Erdal Beşikçioğlu’dan ‘Behzat Ç’yi kim bitirdi?’ Sorusuna Net Cevap


“O KADAR ÖZLEMİŞİZ Kİ..”
19 Eylül 2010 tarihinde yayınlanmaya başlayan ve 3 sezon boyunca Star TV’de yayınlandıktan sonra 2019 yılında Blu TV’de yeniden çekilen Behzat Ç. hakkında da konuşan Beşikçioğlu, “Behzat Ç.’yi kim bitirdi?” sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

Erdal Beşikçioğlu’dan ‘Behzat Ç’yi kim bitirdi?’ Sorusuna Net Cevap

“İnanç orada "ne olur açıklama yap abi, kimin yüzünden bittiğini biz hep beraber bilelim." Şu andaki dönemle ilgili kaygan bir zemin vardı, nereden tutunacağını ne yazarı biliyordu, ne yapımcısı biliyordu, ne oyuncusu… 5 bölüm bir senaryo geldi bize, o kadar özlemişiz ki çekmeye başladık. Fakat olayın açılmasına güçlük çekilmeye başlandı. Ben de Serdar Abi'yle konuştum "Bu 2. Dönemle ilgili beraber oturalım, bir oluşturalım, ondan sonra bütün senaryolar bittikten sonra hikayeye başlayalım, karakterin nereden nereye gideceğini görebilelim biz" Fakat yapımcılarla beraber görüşmeye gittiğim zaman, Serdar Akar'ın çekmeyeceğini öğrendim, Memduh Başgan olmayacağını öğrendim, bunlar çok önemli karakterler. Böyleyse ben de olmak istemiyorum, beni de affedin dedim. Bütün hikaye bundan kaynaklıdır aslında."
 

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE