Emre Aşık - Yağmur Sarnıç davasında yeni gelişme! Savcı cinayete teşebbüsten...

Geçtiğimiz günlerde Emre Aşık ve Yağmur Sarnıç çifti olaylı bir şekilde boşanmıştı. Aralarında kiralık katil tutmak vs gibi iddialar bulunan çift, mahkeme yolunu tutmuştu. Karar çıktı!

Emre Aşık - Yağmur Sarnıç davasında yeni gelişme! Savcı cinayete teşebbüsten...

Emre Aşık'ı öldürmeye teşebbüs ettiği iddiası ile Yağmur Sarnıç, Erdi Sungur ve Baycan Şenürek hakkında açılan davada yeni bir gelişme yaşandı. Savcı, sanıkların ‘Adam öldürmeye teşebbüs' suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

Düzce'de, eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmeyi planladıkları iddiasıyla boşandığı eşi Yağmur Sarnıç, Erdi Sungur ve Baycan Şenürek hakkında açılan davada cumhuriyet savcısı, sanıkların 'Adam öldürmeye teşebbüs' suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

Düzce'de 15 Mart 2020 tarihinde Yağmur Sarnıç, cezaevi firarisi Erdi Sungur'la birlikte yakalandı. Erdi Sungur, Yağmur Sarnıç'ın kendisinden eski milli futbolcu Emre Aşık'ı öldürmesini istediğini iddia etti. Erdi Sungur, Yağmur Sarnıç ve Baycan Şenürek hakkında Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Tutuksuz yargılanan 3 sanık bugün duruşmaya katılmadı.

Yağmur Sarnıç ve Erdi Sungur'un avukatları mahkemeye verdikleri dilekçelerde her iki isminde berat etmesi talebinde bulundu. Emre Aşık'ın avukatı ise mazeret göstererek duruşmaya katılmadı.

Duruşmada cumhuriyet savcısı mütalaasında, Erdi Sungur ve Yağmur Sarnıç'ın Emre Aşık'ı öldürmek amacıyla silah temin etme ve müştekiyi öldürdükten sonra gömmek amacıyla yer temin etmeye çalışmalarının kasten adam öldürme suçunun icrai hareketi niteliğinde olduğu ve kasten adam öldürmeye teşebbüs suçunu işledikleri anlaşılarak bu suç kapsamında cezalandırılmalarını talep etti.

Yağmur Sarnıç ile birlikte Emre Aşık'ı öldürmek için plan yapan Baycan Şenürek'in de aynı suçtan yargılanması istendi. Duruşma 4 Kasım tarihine ertelendi.

Emre Aşık ve Yağmur Sarnıç evliliği bitti! Kiralık katil tuttu iddialarıyla skandal olmuşlardı!

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2021, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER