Emel Sayın Televizyonda Gördüğü O Sahnelerde Gözyaşlarını Tutamadı

Türk Sanat Müziği'nin yaşayan efsanesi Emel Sayın, yıllar önce rol aldığı Yalancı Yarim isimli filmi Show TV ekranlarında izlerken gözyaşlarını tutamadı.

Emel Sayın Televizyonda Gördüğü O Sahnelerde Gözyaşlarını Tutamadı

Türk Sinemasının pekçok değerli ismi şimdi aramızda değil!

Onlar birer ikişer aramızdan göçüp gittiler.

Kemal Sunal, Zeki Alasya, Tarık Akan, Münir Özkul, Halit Akçatepe, Mürüvvet Sim ve daha niceleri şimdi sadece geçmişte oynadıkları filmlerde ve anılarda yaşıyor.

EMEL SAYIN EKRANDA GÖRÜNCE KALAKALDI

Ertem Eğilmez'in 1973 yılında sinemaya çektiği başrollerinde Emel Sayın, Tarık Akan, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe, Münir Özkul gibi dev isimleri bulunduran Yalancı Yarim filmi televizyon ekranlarında yayınlandı. Filme evindeki televizyonu izlerken denk gelen Emel Sayın, eski dostlarını ekranda görünce gözyaşlarını tutamadı.

emel sayın

"ÇOK ESKİLERE GİTTİM"

Emel Sayın, alışveriş için evden çıkacağı sırada filme denk geldiğini ve ekran başında öylece kalakaldığını söyledi.

Sayın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Görüyor musunuz bu insanları ne güzel günlerdi o günler, iyi niyet vardı samimiyet vardı. Şimdi bu filmden sadece Metin Akpınar ve ben kaldık. Metin'i aradım telefonla ama ulaşamadım. Bir sesini duymak istedim" diyerek gözyaşlarını tutamadı.

YALANCI YARİM ÖZETİ

Kayserili Mahmut’un kardeşi Ferdi (Tarık Akan), güzel görünümlü ve hızlı yaşamayı seven bir delikanlıdır. Zengin ağabeyinin (Metin Akpınar) ona her ay yüklü miktarda bir para göndermesinden ötürü de ağabeyine biat etmektedir. Bir gün sürpriz bir şekilde eşini koluna takan ağabeyi Ferdi’yi ziyarete gelir ve Ferdi’nin nişanlısıyla tanışmak istediğini kendisine belirtir. Nişanlı rolünü oynaması için Ferdi’ye hali hazırda vurgun olan Alev’e haber salınır ve oyun başlar.

Türk sinemasının en değerli yönetmenlerinden biri olarak kabul edilen Ertem Eğilmez’in yönetmen koltuğunda oturduğu Yalancı Yarim, Tarık Akan, Münir Özkul, Halit Akçatepe, Metin Akpınar ve Kemal Sunal gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla fazlaca dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2021, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER