Emanet setini terk edip gitmişti... Sıla Türkoğlu'ndan açıklama geldi: Dayanılmaz noktaya gelmişti

Emanet dizisinin başrol oyuncusu Sıla Türkoğlu'nun dizinin sezon finali çekimine gitmemesi ve yerine dublör kullanıldığının açıklanması magazin gündemine bomba gibi düştü. Yapım şirketinin dava açacağını söylediği Emanet'in yıldızı Sıla Türkoğlu'ndan açıklama geldi. Ünlü oyuncu, "Dayanılmaz noktaya gelmişti" dedi.

Emanet setini terk edip gitmişti... Sıla Türkoğlu'ndan açıklama geldi: Dayanılmaz noktaya gelmişti

Sıla Türkoğlu'nun Emanet dizisinin sezon finali öncesi projeden ayrıldığı ve yerine dublörünün devreye girdiği ortaya çıkmasının ardından açıklamalar arka arkaya geldi. Yapım şirketi, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Sıla Türkoğlu'nun bu tutumu nedeniyle yasal yollara başvurulacağı bilgisini paylaştı.

Emanet setini terk edip gitmişti... Sıla Türkoğlu'ndan açıklama geldi Dayanılmaz noktaya gelmişti

Sıla Türkoğlu da avukatı aracılığıyla sessizliğini bozdu. Av. Hakan Ayranpınar aracılığıyla şu açıklama yapıldı: "Müvekkilim Sıla Türkoğlu, Karamel Yapım Ltd. Şti.'nin yapımcısı olduğu Emanet isimli günlük dizi filmde çok ağır koşullarda 2 yıl boyunca büyük bir özveri, azim ve sadakatle de başrol oynamıştır.

Müvekkilim, tüm set çalışanları ve diğer oyuncu arkadaşları ile birlikte çok ağır bir çalışma ortamında çekimleri bugüne kadar özveriyle sürdürmüştür. Müvekkilim bu ağır şartlarda çalışmaya devam edemeyeceğini, yapımcıya bildirmesine rağmen, çekim gün ve saatlerinde, çalışma ortamında ve müvekkilimin amiri pozisyonundaki kişilerin müvekkilime karşı olan üslup ve davranışlarında hiçbir iyileştirme yapılmamış, bu konuda hiçbir çözüm üretilmemiştir. Müvekkilim hasta ve raporlu olduğu günlerde dahi dizi bölümlerinin yetiştirilmesi için zorla ve mobbing uygulanarak çalışmaya zorlanmıştır.

Emanet setini terk edip gitmişti... Sıla Türkoğlu'ndan açıklama geldi: Dayanılmaz noktaya gelmişti

Müvekkilim bu çok ağır çalışma koşullarında hem bedenen hem de psikolojik olarak devam edemeyeceğini ve dizi filmin 3. sezonunda yer almak istemediğini yapımcıya 2022 Ocak ayında bildirmiş ve dizi filmin 2. sezonunun sonunda müvekkilimin rolüne son verileceği konusunda yapımcı ve müvekkilim sözlü olarak anlaşmışlardır.

Ancak 2. sezonun son bölümleri çekilirken Yapımcı tüm bu sözlü mutabakatları bir anda unutmuş ve tek taraflı bir kararla dizinin 3. Sezona uzatıldığını ve hatta kanal devam kararı aldığı sürece dizinin –belirsiz sezonlar boyunca- devam ettirileceğini ve müvekkilimin de buna uymak zorunda olduğu bildirmiştir. Müvekkilim hiç beklemediği bu emrivaki karşısında kendisine imza aşamasında sözleşmenin bir sureti verilmediğinden, 3. Sezonun şartları, ücret artışı ve dayanılmaz noktaya gelen çalışma şartlarının iyileştirilmesini değerlendirmek ve bu konuları görüşmek üzere önce sözlü olarak sonra da ihtarname ile sözleşmenin bir suretini yapımcıdan istemiştir.

Emanet setini terk edip gitmişti... Sıla Türkoğlu'ndan açıklama geldi: Dayanılmaz noktaya gelmişti

Bu ihtarnameden sonra yapımcı, müvekkilime sözleşmenin bir suretini vererek bu sureci iyi niyetle çözmek yerine, müvekkilime karşı inanılmaz ve kabul edilemez bir iftira, tehdit, hakaret ve karalama kampanyası başlatmıştır. Bununla da yetinmeyen yapımcı, müvekkilim hiçbir mecrada sözleşmeyi fesih ettiğini beyan etmemiş olmasına rağmen ve müvekkilimin raporu olduğunu bildirmiş olduğu bir güne çekim koyarak ve bu tarihte de noter kanalıyla, müvekkilimin çekimlere katılmadığına yönelik tutanak tutturarak müvekkilimi sözüm ona zor duruma düşürmeye çalışmıştır.

Bununla da yetinmeyen yapımcı, müvekkilim hakkında tüm set ekibi ve oyuncular önünde gerçek dışı itham ve iftiralarda bulunup müvekkilimin gıyabında tehditler savurmuştur. Müvekkilim tüm iyi niyetiyle bu sorunun çözümü noktasında arayış içerisindeyken, 16.05.2022 tarihinde yapımcı Karamel Yapım Ltd. Şti.'nin kendisi hakkında iftira ve yalan dolu bir basın açıklaması yaptığını öğrenmiştir. Daha da kötüsü yapımcı Karamel Yapım Ltd. Şti., 2 yıldır müvekkilime karşı olan kötü üslubunu, müvekkilime gönderdiği ihtarnamede de açığa vurmuş, söz konusu ihtarnamede müvekkilimin kişilik haklarını ihlal eder şekilde ve elinde bu yönde hiçbir somut delil olmamasına rağmen, müvekkilimi yalancılıkla, kötü niyetli olmakla ve sahte doktor raporu düzenletmekle suçlamıştır.

Emanet setini terk edip gitmişti... Sıla Türkoğlu'ndan açıklama geldi: Dayanılmaz noktaya gelmişti

Doğal olarak müvekkilime karşı bu kadar ağır bir üslupla yaklaşan ve müvekkilime noter kanalıyla gönderdiği ihtarname dahi hakaret etmekten ve iftira atmaktan çekinmeyen bir yapımcı ile yoluna devam edebilmesi söz konusu dahi olamaz. Hiç kimse; müvekkilimin kendi kişiliğine ve onuruna onarılmaz zarar verecek bir projede devam etmesini bekleyemez ve talep edemez.

Yaptığı basın açıklamasında müvekkilimi adeta bir köle addedip ve müvekkilime imzalattığı sözleşmeyi bir silah olarak kullanıp ve üstelik bu sözleşmeyi de müvekkilimden ısrarla gizleyerek, her turlu mobbingi uygulayabileceğini sanan, her turlu hakaret, tehdit ve baskıya rağmen müvekkilimin onurunu ayaklar altına alarak kendisine bağlı çalışmak zorunda olduğunu düşünen yapımcı Karamel Yapım Ltd. Şti.'ne, bu yaşananlar sebebiyle bugün itibarıyla sözleşmenin haklı olarak fesih edildiği ve müvekkilimin Emanet isimli dizi filmin 3. sezonunda yer almayacağı bildirilmek zorunda kalınmıştır."

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER