Ebru Polat'tan Kadir Şeker İsyanı! "Bu Çocuğun Tek Suçu..."

Kadir Şeker'in aldığı ceza gündeme bomba gibi düştü. Ünlü isimler Şeker’in aldığı cezaya bir bir isyan ederken, bir isyanda Ebru Polat'tan geldi. Polat da bu karara isyan ederek bir hukukçu olarak fikirlerini sosyal medyadan paylaştı.

Ebru Polat'tan Kadir Şeker İsyanı! "Bu Çocuğun Tek Suçu..."

Kadir Şeker'in 12,5 yıl hapis cezasına çarptırıldığı haberi ünlü isimlerin de gündeminde. Tıp fakültesinde okumak için üniversite sınavına hazırlanan Şeker, ‘kasten adam öldürme’ suçundan yargılandığı 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada önce ömür boyu hapse çarptırıldı. Bu ceza, suçun haksız tahrik altında işlendiği gerekçesiyle önce 15 yıla, Kadir Şeker’in duruşmadaki iyi hali de göz önünde bulundurularak 12,5 yıla indirildi.

Bu karara Ebru Polat da isyan etti. Polat yaptığı paylaşımda bu karara dair düşüncelerini ifade etti.

EBRU

“TEK SUÇU BİR KADINI KORUMAK”

"Bir hukukçu olarak kanunların ne dediğini elbet biliyorum, bu şekilde karar vermek zorunda olduğunuzu yoksa birçok kötü niyetin bu şekilde su istimal edileceğini de biliyorum... Ve yargı merciini çok iyi anlıyorum... Emsal olmaması gerek onu da çok iyi biliyorum... AMA AMA AMA Bu çocuğun tek suçu bir kadını korumak ve niyet o kadar belli ki... o şahısları tanımaz etmez, ortada bir plan yok bir şey yok... Eğitimi için çabalayan hayalleri hedefleri olan biri ve ortada KASTİ DEĞİL, TAKSİRLE KASTI AŞAN BİR SUÇ (ÖLÜM) var... VE HUKUKTA ÇOK İYİ BİLDİĞİM 2 ŞEY VAR; İYİ NİYET VE HAKİMİN TAKDİR YETKİSİ... Söyleyeceklerim bu kadar..."

EBRU

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 15:47

Tuğçe Güneş

Ünlülerin hayatından dedikodular ve son dakika magazin haberlerini siz değerli okuyucular için ekip arkadaşlarım ve ben birlikte kaleme alıyoruz. En güncel haberler için magazinburada.net'i okumaya devam edin.

YORUM EKLE