Down sendromluların çalıştığı kafede Reynmen izdihamı

Engelleri ortadan kaldırmayı hedefleyen, down sendromlu gençlerin istihdam edildiği Tebessüm Kahvesi'nin ikinci şubesi açıldı. Ünlü isimlerinde katıldığı etkinlikte Reynmen'e yoğun ilgi gösterildi.

Down sendromluların çalıştığı kafede Reynmen izdihamı

Down sendromlu gençlerin iş hayatına kazandırılarak yaşama tutunmalarını sağlayan Tebessüm Kahvesi'nin ikinci şubesi hizmete girdi. İlki, üç yıl önce Altunizade'de açılan down sendromlu gençlerin görev aldığı Tebessüm Kahvesi'nin, Üsküdar Belediyesi binasının içerisinde yer alan ikinci şubesinin açılışı, ünlü isimlerin de katıldığı bir etkinlikle gerçekleştirildi.

Reynmen'den Aydilge'ye birçok isim katıldı

Tebessüm Kahvesi'nin açılış etkinliğine, sosyal medyada şarkıları milyonlarca kez izlenip dinlenen Reynmen, Manga grubunun solisti Ferman Akgül, Serkan Çağrı, Yavuz Bingöl, Yusuf Güney, Gökçe, Ekin Uzunlar, Aydilge, Irmak Arıcı, Melike Öcalan, Ceyhun Yılmaz, Aslı Hünel, Bekir Aksoy, Eypio gibi ünlü isimler katılım gösterdi.

Vatandaşlardan büyük ilgi

Tebessüm Kahvesi ile ünlenen down sendromlu gençlerin de yer aldığı açılışa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Özellikle Reynmen'in gelişiyle açılış alanında hareketlenme yaşandı. Açılışa gelenlerle sık sık fotoğraf çektiren Reynmen, daha sonra down sendromlu çocuk ve gençlerle sohbet etti.

"Projemiz örnek alındı"

Açılış etkinliğinde yaptığı konuşmada Tebessüm Kahvesi'ni "Sadece sevgi ve tebessümle hizmet veren Üsküdar'ın en saf, en temiz kafesi" olarak tanımlayan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Burasının, başka yerlerdeki kurumlar tarafından model alındığını biliyoruz. Üsküdar Belediyesi hizmet binamızın içinde konumlandırdığımız ikinci Tebessüm Kahvelerimiz bizlere, çalışanlarına, çalışanlarının ailelerine umut olmaya, mutluluk vermeye devam edecek" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 04:54
YORUM EKLE