Demet Akalın'ın aşkı Okan Kurt battı!

Demet Akalın'ın bir süre önce boşandığı eşi Okan Kurt ve ailesinin nakliye şirketleri için mahkeme kararını verdi. İki şirketin borcu 500 milyon civarındayken verilen kararla tasfiye süreci de başladı. İşte detaylar...

Demet Akalın'ın aşkı Okan Kurt battı!

Yurtdışı ve yurtiçi taşımacılıkta 40 yılı geride bırakmış olan Martaş, bir süre önce mali olarak sıkışmış ve borcundan ötürü Demet Akalın ile Okan Kurt’un yaşadıkları eve haciz gelmişti. İşlem sonrası ikili, boşanma yoluna gittiklerini açıklamıştı.

Demet Akalın'ın aşkı Okan Kurt battı!

Türkiye’deki birçok büyük firmanın uluslararası nakliye işlerini yapan Martaş, baba Abdi Kurt ve oğulları Okan, Ozan Kurt'a ait olan Martaş Uluslararası Taşımacılık ile Martaş Nakliyat şirketleri için konkordato talebinde bulunuldu. Her iki şirketin de konkordato talepli davası devam ediyorken, faaliyetleri de zaman içinde durma noktasına kadar geldi. Mersin 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, geçtiğimiz mayıs ayında yapılan duruşmada iki şirket için 1 yıllık kesin mühlet kararını vermişti. Ancak süre dolmadan dosyaya giren üç kişilik konkordato komiser heyeti raporu, süreci adeta tersine çevirdi.

Demet Akalın'ın aşkı Okan Kurt battı!

Hazırlanan raporda; şirketlerin borcunun 510 milyon TL, varlıklarının değerinin ise 128 milyon TL olduğu kaydedildi. Mahkeme, 11 Mart’ta görülen duruşmada tarafların savunma ve taleplerini aldı. Martaş’ın avukatı, şirketlerin borca batık olmadığını, sahip olduğu gayrimenkuller için yeni bir kıymet takdiri raporu alınması gerektiğini söyledi. 

Demet Akalın'ın aşkı Okan Kurt battı!

Büyük bölümü banka avukatlarından oluşan alacaklılar grubu ise “Şirketler, konkordatoya göre faaliyet göstermiyor” diyerek iflas kararı verilmesini istedi. Mahkeme, iki şirketin de iflasına karar verdi. Tasfiye süreci için dosya Mersin İflas Müdürlüğü’ne gönderildi.

Demet Akalın'ın aşkı Okan Kurt battı!

Öte yandan, Demet Akalın'ın 2015 yılında attığı tweet yeniden gündeme geldi. O dönemde Okan Kurt ile evli olan Demet Akalın sosyal medya hesabından "Kocamla gurur duyuyorum, 100 tane TIR almış, bravo" mesajını paylaşmıştı. 

Demet Akalın'ın aşkı Okan Kurt battı!

Doludizgin aşklarıyla konuşulan Demet ve Okan Kurt çifti, geçtiğimiz yıllarda yaptıkları jestlerle de gündem oluyordu. 

Demet Akalın'ın aşkı Okan Kurt battı!

Kurt, Sevgililer Günü’nde Akalın'ın fotoğrafın TIR'ın üstüne billboard yaptırıp 'Seninle doğdum, seninle ölürüm, seni seviyorum canım karıcığım' yazdırmıştı. Akalın da 'Canım kocam, kızlar sizin için dua ediyorum. Kocamın türevlerinden çıksın bulsun sizi diye' mesajıyla eşini yanıtlamıştı. 

Gülşah Acun

YORUM EKLE