Demet Akalın'ı Delirten Haber: Allah Belanızı Versin Yatacak Yeriniz Yok!

Demet Akalın, Kızılay'a yapılan yardımları organize bir şekilde zimmetlerine geçirerek satan Türk Kızılayı Sancaktepe Şubesi’nin eski koordinatörü Emrah Aytar’a lanet okudu.

Demet Akalın'ı Delirten Haber: Allah Belanızı Versin Yatacak Yeriniz Yok!

Türk Kızılayı Sancaktepe Şubesi’nin eski koordinatörü Emrah Aytar’ın giysi dolu 100’ü aşkın yardım TIR’ını, pazarcı olan babası ile birlikte kiraladığı depolara yönlendirdiği ortaya çıktı. Skandalın ortaya çıkarılmasının ardından Emrah Aytar ve babası hakkında İstanbul Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

emrah aytar ismail hakkı aytar kızılay hırsız

Kızılay Sancaktepe Şubesi'nin kurulduğu 2007’den beri şubede görev yapan Emrah Aytar, kuruma ait resmi bir depo olmasına rağmen, babası İsmail Hakkı Aytar ile birlikte 6-7 farklı depo kiraladı. Firmalardan gelen mont, kazak, pantolon gibi ürünlerin yüklü olduğu 100’ü aşkın TIR bu depolara sevk edildi. Depolara indirilen mallar, çeşitli semt pazarlarında satılmaya başlandı. Pendik ve Çekmeköy’ün yanı sıra Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ve Kocaeli Kartepe’de de pazar tezgâhları kuruldu. Günlük 100-150 lira yevmiye ile çalışan 5-6 kişi ürünlerin satışını yaptı. Günlük toplanan 7-8 bin liralık hasılat ise İsmail Hakkı Aytar veya oğluna teslim edildi.

kızılay sancaktepe şubesi

SEVKİYAT GECE YAPILDI

İddianameye göre, birçoğu Sancaktepe ve Sultanbeyli’de bulunan depolardaki mallar gece geç saatlerde çıkarıldı. Semt pazarlarına gönderilecek ürünlerdeki barkod ve etiketlerin kesilmesine dikkat edildi. Mallar semt pazarlarına sevk edilirken, soruşturmayı yürüten Jandarma personeli de adım adım takibe geçti. Kimliklerini gizleyen soruşturma ekipleri, açılan her pazar tezgâhından, ücretini ödedikleri birkaç ürünü de delil olarak yanlarına aldı.

kızılay emrah aytar ismail hakkı aytar

13 KİŞİ KIZILAY YOLSUZLUĞU NEDENİYLE GÖZALTINA ALINDI

Elde edilen deliler sonrası 13 kişi gözaltına alındı. Emrah Aytar (33), İsmail Hakkı Aytar (71), Aytar’ın eski eşi Hatun Yalçın (57), Türk Kızılay Sancaktepe Şube’si eski başkanı Cihan Yalçın (52), Yalçın’ın şubede temizlik işleri yapan kardeşi Himaye Özdemir (47) ile akrabaları Kadir Yalçın (41), Tazebey Daşdemir (41), Veysal Çiçek (39), Salih Yavuz (49), Özcan Bayraktaroğlu (44), Mehmet Karakgöz (47) ile Mustafa Karagöz (42) kardeşler gözaltına alındı. Hatun Yalçın ve Özcan Bayraktaroğlu dışında 11 kişi tutuklandı. 9’u davanın ilk duruşması sonrası tahliye edildi.

demet akalın

DEMET AKALIN LANET OKUDU

Demet Akalın, Kızılay'a bağışlanan yardım malzemelerinin pazarlarda satıldığını duyunca öfkeden deliye döndü! Sosyal medya hesabından zanlılar Emrah Aytar ve babası İsmail Hakkı Aytar'ın fotoğrafını paylaşan Akalın, "Allah cezanızı versin, yatacak yeriniz yok" diyerek baba oğula lanet okudu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER