Defne Samyeli'nin Mustafa Sandal için açtığı 1 liralık tazminat davası sonuçlandı!

Defne Samyeli ile Mustafa Sandal sevgili oldu mu? Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a neden dava açtı? Mustafa Sandal tazminat mı ödeyecek?

Defne Samyeli'nin Mustafa Sandal için açtığı 1 liralık tazminat davası sonuçlandı!


Oyunculuk ve şarkıcılık yapan eski haber spikeri Defne Samyeli, ünlü şarkıcı Mustafa Sandal'ın 'Beni Ağlatma' kitabında kendi ismini Sandal'ın eski sevgilileri arasında görünce soluğu savcılıkta almıştı. Samyeli, Mustafa Sandal hakkında  hakaret suçlamasıyla şikayetçi olmuştu.

mustafa sandal

SAMYELİ, 1 LİRALIK DAVA AÇTI!


Defne Samyeli dava sürerken, itibarının zedelendiğini ileri sürerek Mustafa Sandal’a ayrıca 1 liralık manevi tazminat davası açmıştı. Samyeli ayrıca Mustafa Sandal’ın kitabının toplatılmasını da talep etmişti. Defne Samyeli'nin bu hamlesinin ardından Mustafa Sandal da, kitabında Defne Samyeli’ye hakaret etmediğini, aksine yücelttiğini belirterek davanın reddini istemişti. 

Mustafa Sandal'ın sanık koltuğunda oturduğu o dava bugün Mustafa Sandal’ın beraatiyle sonuçlandı. 


AVUKATLARI KONUŞTU!

Duruşmada söz alan Defne Samyeli’nin avukatı, “Delillerimizin değerlendirilerek karar verilmesini talep ediyoruz” dedi. Mustafa Sandal’ın avukatı ise, “Dilekçelerimizi tekrar ederiz. Dosya kapsamı ve ceza dosyasındaki beraat kararına göre tazminat koşulları oluşmamıştır. Kamuya mal olmuş kişiler ile ilgili yapılan Haber ve yazılara katlanma yükümlülükleri vardır. Davanın reddini istiyoruz” dedi. 

MAHKEME TAZMİNAT DAVASINI REDDETTİ!

Mahkeme Defne Samyeli'nin 1 liralık tazminat davasını reddetdi. 

mustafa sandal defne samyeli


MUSTAFA SANDAL KİTABINDA DEFNE SAMYELİ  İÇİN NE YAZMIŞTI?

Ünlü Popçu Mustafa Sandal, 'Beni Ağlatma' isimli kitabında Samyeli hakkında "Tam ilk albümü çıkardığım sırada Defne ile tanıştık. Türkiye’nin en güzel 3 kadınından biri olarak seçilmişti ve podyumda fırtına gibi esiyordu. Hem çok güzel hem de çok akıllı bir kadın olarak ondan etkilenmemek mümkün değildi. Şimdi geriye dönüp bakınca düşünme tarzıma gülmeme rağmen o zaman yeni ünlü olmanın verdiği şımarıklık ve endişe karışımı duygularla onu kız arkadaşım olarak lanse edemeyeceğimi, bunun kızların bana olan ilgisini azaltacağını, ilişkimizi gizli olarak ilerletebileceğimizi söyleyince Defne de bana hak verdi ve sonunda beni terk etti" diye yazmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 09:22
YORUM EKLE