Defne Samyeli Mustafa Sandal'ın beraat etmesine itiraz etti!

Başarılı oyunculuğu ve güzelliğiyle ön plana çıkan Defne Samyeli, “Beni Ağlatma” kitabında ilişki yaşadıklarını yazarak saygınlığını zedelediği iddiasıyla şikayetçi olduğu Mustafa Sandal’a beraat kararı verilmesine itiraz etti.

Defne Samyeli Mustafa Sandal'ın beraat etmesine itiraz etti!

Hürriyet'in haberine göre; Defne SamyeliMustafa Sandal’ın 'Beni Ağlatma' isimli kitabında kendisi hakkında yazdıkları nedeniyle “basın yoluyla hakaret” suçunu işlediği gerekçesiyle şarkıcıdan şikayetçi olmuştu. Savcılık üç aydan iki yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, söz konusu fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle beraat kararı verdi.

Defne Samyeli Mustafa Sandal'ın beraat etmesine itiraz etti

"MUSTAFA SANDAL SUÇ İŞLEMİŞTİR"

Samyeli’nin Sandal’a açtığı 1 liralık manevi tazminat davası da İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Samyeli’nin avukatı, “Asliye Ceza Mahkemesi eksik inceleme yapmıştır. Karara itiraz ettik. Sandal ayrıca kişisel verilerin hukuka aykırı şekilde yayılması suçunu da işlemiştir” dedi. Mahkeme, ceza mahkemesi kararının kesinleşmesinin beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. 

Defne Samyeli Mustafa Sandal'ın beraat etmesine itiraz etti

DEFNE SAMYELİ KİTAP YAYINLANDIĞINDA BU AÇIKLAMALARDA BULUNMUŞTU;

Defne Samyeli Tweet

Mustafa Sandal’ın kitabında 25 yıl önce ilişki yaşadığımıza, benim bir de ‘ilişkiyi gizli yaşamak istediğim için’ onu terk ettiğime dair tamamen gerçek dışı bir iddiaya uyandım bu sabah.

Mustafa Sandal’ın hayatının dikkat çekmesi için adıma gerek var mıydı, bilemedim.

Dilerim kendisi bu duruma netlik kazandırır da 25 senede topu topu 4 kez gördüğüm bir sanatçı arkadaşıma dava açmak durumunda kalmam.

Defne Samyeli Mustafa Sandal'ın beraat etmesine itiraz etti

Selçuk Uzun

YORUM EKLE