Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Açıklama! 'Halil Sezai’nin 4 Ayrı Suçtan...'

67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i dövmesiyle gündeme gelen Halil Sezai ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Halil Sezai’nin 4 ayrı suçtan ifadesinin alınacağını açıkladı.

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Açıklama! 'Halil Sezai’nin 4 Ayrı Suçtan...'

Halil Sezai, İstanbul Tuzla’da 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç’i dövmesi ile gündeme geldi. Görüntülerin ortaya çıkması ile birlikte tüm kesimlerden tepki çeken Sezai hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamada; soruşturmanın dosyaya giren görüntüler ve alınan beyanlar doğrultusunda genişletildiğini, şüphelinin ‘silahla kasten yaralama’, ‘hakaret’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘tehdit’ suçlarından savcılıkça ifadesinin alınacağını belirtildi.

NE OLMUŞTU?..

Tuzla'da 4 villalık bir sitede 2 villayı film çekimi için kiralayan Halil Sezai ile yan villada yaşayan Hüseyin Meriç (66) arasında tartışma çıkmıştı.

Yaşanan tartışma sırasında darp edildiğini belirten Meriç, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, Halil Sezai Paracıkoğlu'nu Kadıköy'deki evinde gözaltına almıştı.

Emniyetteki ifade işlemleri tamamlanan Paracıkoğlu, savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Halil Sezai Paracıkoğlu'nun mevcutlu şekilde adliyeye getirilerek ifadesinin alınması talimatı verdi. Halil Sezai'nin gün içinde adliyeye götürülmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 10:21

Mustafa Pamuk

Reiki, Beden dili, NLP gibi konulardaki kişisel gelişim uzmanlıklarımın yanı sıra siz Magazin Burada kullanıcıları için magazine dair en son gelişmeleri ve bütün merak edilen konuları en doğru ve en özel biçimde aktarıyorum. Haberlerimiz ile ilgili yorumda bulunabilir ya da soru, öneri ve ihbarlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli Okumalar....


İletişim Hesapları
YORUM EKLE