Cem Yılmaz'dan '1 Milyon Kitap' projesine 'okuma' desteği

Doğdukları andan itibaren çocukların kitaplarla buluşmasını amaçlayan ve Prof. Dr. Selçuk Şirin tarafından hayata geçirilen 1 Milyon Kitap projesine ünlü komedyen Cem Yılmaz destek verdi.

Cem Yılmaz'dan '1 Milyon Kitap' projesine 'okuma' desteği

Çocuklara kitap okumanın önemini anlatmayı ve evinde kitap olmayan çocukları ilk kitaplarıyla buluşturmayı hedefleyen proje kapsamında Yılmaz, farklı yaş grubundaki çocuklara kitap okudu. Cem Yılmaz’ın 0 – 36 Ay arası çocuklar için tasarlanan kitapları okuduğu anlar renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu. 

HEP BİRLİKTE ONLARIN HAYATLARINA DOKUNALIM 

Komedyen Cem Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘’İlk 3 yaş çocukların gelişimi için çok önemli. Memleketimizde her yıl bir milyon üç yüz bin çocuk dünyaya geliyor ve bunların yalnızca üç yüz bini ilk üç yaşında kitapla ilişki kuruyor. Kitapla bu ilişkiyi kuramayan, kitaba ulaşamamış bir milyon kardeşimiz için bir şey yapmak güzel olmaz mı? www.1milyonkitap.com adresinden sipariş vererek kitapla tanışmasına aracı olabileceğiniz ciddi sayıda kardeşimiz var. Hadi hep birlikte onların hayatlarına dokunalım.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 19:21

Ecem Köksal

YORUM EKLE