Caz vokalisti Ayşe Gencer toprağa verildi

Bir süredir tedavi gördüğü hastalığa yenilerek hayatını kaybeden caz müziğinin en önemli vokallerinden Ayşe Gencer Demirer, toprağa verildi.

Caz vokalisti Ayşe Gencer toprağa verildi

Türkiye'de caz müziğinin akla gelen ilk isimlerinden İlham Gencer ile Ayten Alpman'ın kızı, caz vokalisti Ayşe Gencer Demirer (66), geçtiğimiz cuma günü hayatını kaybetti. Bir süredir tedavi gördüğü hastalığa yenilerek hayatını kaybeden Demirer için Levent Afet Yolal Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Ayşe Gencer Demirer'in eşi İmer Demirer ile kardeşi Bora Gencer'in taziyeleri kabul ettiği cenaze törenine, ailesi üyeleri, yakınları ve caz dünyasından isimler katıldı. Türk caz müziğinin en önemli isimlerinden Ayşe Gencer Demirer, ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığı'nda toprağa verildi.

İLHAMİ GENCER KIZININ ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYOR

Babamıza söylemedik. Çünkü babam da çok büyük, bir rahatsızlık geçirdi. O'nu böyle pamuklar içinde saklıyoruz. O yüzden burada yok zaten, haberi yok. Televizyonları kapatıyoruz, cep telefonunu aldık, bozuldu falan diye. O'na, nasıl, ne zaman söyleyeceğiz, nasıl yapacağız bilemiyoruz yani" diye konuştu.

Caz vokalisti Ayşe Gencer toprağa verildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER