Cami pozu için ifade veren Eda Taşpınar: "İçerisinin bir ibadethane olduğunu bilmiyordum"

Eda Taşpınar, cami içerisinde fotoğraf çekimi yapmış ve sosyal medyada paylaşmıştı. Tepki çeken paylaşımı sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Eda Taşpınar, savcılıkta "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi. Taşpınar, "Fotoğraf çekeceğim alanı belirlemek için oteli gezdim. Restoranın yan tarafından bulunan bir alan gördüm. Orada iki Japon turist fotoğraf çekiyordu. Burada fotoğraf çekilebileceğini düşündüm. İçerisinin bir ibadethane olduğunu bilmiyordum." dedi.

Cami pozu için ifade veren Eda Taşpınar: "İçerisinin bir ibadethane olduğunu bilmiyordum"

Eda Taşpınar'ın sosyal medya hesabından yaptığı camii içerisinde fotoğraf paylaşımı nedeniyle hakkında soruşturma başlatılmıştı. Eda Taşpınar, "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi. Avukatı eşliğinde soruşturmayı yürüten savcıya "şüpheli" sıfatıyla ifade veren Taşpınar, daha sonra adliyeden ayrıldı.

Taşpınar ifadesinde, Instagram hesabında yayınlamak üzere çeşitli mekanlarda ve açık alanlarda fotoğraf çektirdiğini, söz konusu otelle de fotoğraf çektirmek için görüşerek anlaşma yaptığını söyledi.

Otele gitmeden önce nerede fotoğraf çektireceğine karar vermediğini belirten Taşpınar, "Otele giriş yaptıktan sonra hazırlanmam için bana bir oda tahsis ettiler. Daha sonra fotoğraf çekeceğim alanı belirlemek için oteli gezdim. Restoranın yan tarafından bulunan bir alan gördüm. Orada iki Japon turist fotoğraf çekiyordu. Burada fotoğraf çekilebileceğini düşündüm. İçerisinin bir ibadethane olduğunu bilmiyordum. Fotoğrafımı çeken arkadaşlar da bu hususta bana bir uyarıda bulunmadı. Bu durum için gerçekten üzgünüm. Özür dilerim." beyanında bulundu. Taşpınar, fotoğrafı sosyal medyasında yayınladıktan 35-40 dakika sonra hakkında yapılan paylaşımları görünce korkup kaldırdığını belirterek, "Dini değerleri aşağılama gibi bir kastım yoktur. İnsanların dini duygu ve düşüncelerine saygı duyan biriyim. Böyle olmasını istemezdim." dedi.

Cami pozu için ifade veren Eda Taşpınar: "İçerisinin bir ibadethane olduğunu bilmiyordum"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya özyurt
Derya özyurt - 1 ay Önce

Resme bakıldıgında oranın bir ibadethane oldugu apaçık belli kusura bakmayın eda hanım çok komiksiniz

Meryem sever
Meryem sever - 1 ay Önce

Âllah,ın evine kurban ol hasta bu camimiz kalmıştı dokunmadhnz

Büşra   first
Büşra first - 1 ay Önce

Cami oldugu ortada ve hic duymadi ibadet yeri oldugunu bu yalana kargalar bile guler acaba uzaydami yasiyor.

SIRADAKİ HABER