Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a 'pörtletme' tepkisi

Billur Kalkavan'ın anne olmakla ilgili yorumlarına Alişan'ın eşi Buse Varol Tektaş'tan yanıt geldi. 'Pörtletmek' tabirinin hakaret olduğunu belirtti.

Buse Varol'dan Billur Kalkavan'a 'pörtletme' tepkisi

Oyuncu Buse Varol Tektaş, konuk olduğu 2. Sayfa programında Billur Kalkavan'ın "annelik" kounusundaki açıklamalarına tepki gösterdi. "Pörtletmek" tabiri anne olmak isteyenlere hakaret dedi.

"Hak verdiğim yanları var ancak genellemeler yanlış"

"Hak verdiğim yanları da var ama genelleme yapılması yanlış" diyen Tektaş, "Doğurmak matah bir şey değil" ve "pörtletmek" tabirlerinin çirkin sözler olduğunu dile getirdi. Çalışmak zorunda olan kadınların çocukları bırakıp mecburen işe döndüklerini belirtti. Bu sebeple genellemelerin yanlış olduğunu belirtti.

"Bizim dadımız da Filipinli. Bu tercih meselesi"

Bilinçli olan her annenin çocuğunu emzirmek isteyeceğini belirten Buse Varol Tektaş, "Herkes anne olamaz tabii ki, ancak tüm kadınlara söyler gibi genelleme yapmamak gerekir" dedi. "Filipinli dadı" söylemine de tepki gösteren Tektaş, "Bizim dadımız da Filipinli ve 7 tane sertifikası var. Bu bir tercih meselesi. Türk bir bakıcıya da yabancı bir dadıya da baktırabilirsin" dedi. Kırkı çıkana kadar bebeği Burak'la bizzat ilgilendiğini belirten Tektaş, bir süre sonra iş görüşmeleri nedeniyle bebeğine güvendiği bir bakıcı bulmak zorunda olduğunu belirtti. 

"Bu anne olanlara ve anne olmak isteyenlere saygısızlık"

Buse Varol'un eşi Alişan da programa telefonla bağlanarak eşinin cümlelerini destekledi. "Annelik çok kutsal bir şey. Bu genellemeler anne olan ya da olmak isteyen kadınlara saygısızlık" dedi. Billur Kalkavan'ın söylediği gibi anneler olduğunu, ancak bunları genellemenin yanlış olduğunu, "çocuğu pörtletmek" gibi tabirlerin çok çirkin olduğunu belirtti. "Anneliği kimse magazin malzemesi yapamaz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER