Burhan Şeşen KKTC'de PCR testinin sahte çıkması sebebiyle tutuklanan Bülent Ersoy'un orkestrası için çağrı yaptı

Burhan Şeşen, Kıbrıs hükümeti tarafından tutuklanan 21 müzisyen için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a açık mektup yazdı.

Burhan Şeşen KKTC'de PCR testinin sahte çıkması sebebiyle tutuklanan Bülent Ersoy'un orkestrası için çağrı yaptı

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen, Kıbrıs’ta tutuklanan 21 müzisyenin serbest bırakılması ve ülkelerine dönebilmeleri için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a açık mektup yazdı.

Sizlerin de bildiği gibi Kıbrıs’ta şu anda 21 müzisyenimiz sahte PCR testi nedeniyle tutuklu bulunmaktadır” diyen Burhan Şeşen, sözlerine şöyle devam etti:

Gerek basından gerekse mağdur olan müzisyenlerin beyanlarından anladığımıza göre bu işte asıl suçlu olanlar serbestçe dolaşırken bu sahne emekçileri arkadaşlarımız bir ayı aşkın süredir hapishanedeler. Bakanlığınızın faaliyet alanlarını direkt ilgilendirmese de sizin sanata ve sanatçıya olan duyarlılığınızı bildiğimizden bu konuda bir çözüm yolu bulacağınızdan en ufak bir kuşkumuz yok. Bunun için harekete geçilmesi, müzisyen dostlarımızın bir an evvel serbest kalıp ülkemize dönebilmeleri en büyük dileğimizdir.

NE OLMUŞTU? 

KKTC'de 28 Ağustos akşamı bir otelde konser veren 'Diva' lakaplı ünlü şarkıcı Bülent Ersoy'un orkestra ekibinin PCR testlerinin Ercan Havalimanı’ndaki kontrollerde sahte olduğu ortaya çıkmıştı.

BÜLENT ERSOT ORKESTRA

Gözaltına alınan ekip, PCR testleri yapıldıktan sonra konsere gelenlerin mağdur olmaması amacıyla polis nezaretinde konsere katılmıştı. Ekip, konserin ardından yeniden karakola getirilip, mahkemeye çıkarılmış ve 1 ay boyunca gözetim altında tutulmuştu.

BÜLENT ERSOY EKİBİ

"TÜM SERVETİM PAHASINA..."

Bülent Ersoy, orkestrasının tutuklanmasının ardından konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Bülent Ersoy, yayınladığı gönderide şu ifadelere yer vermişti:

Hayatım boyunca adaletsizliğe hiç prim vermedim. Kendim de iki kez hapse girdim. Kimselerden de yardım dilenmedim, istemedim çünkü o suçları işlemiştim, cezasını da çekmekle mükelleftim. Bu konu ile ilgili bugüne kadar 21 arkadaşım ve dostuma mahkemelerinde ters bir reaksiyon oluşmasın adına herhangi bir şekilde zarar gelmesin diye evet, sustum. Onlara sadece telefon ile müteaddis kereler bağlanarak hepsini bir odaya toplayıp, kendileri ile konuşarak gerek maddi gerek manevi ilgimi, alakamı, sevgimi, bağlılığımı kendilerine hep hissettirmeye çalıştım.

 bülent ersoy konser

"HERKESİ İŞİNDEN ETTİ"

Bir ay hapis cezasına çarptırılan ekip, polis eşliğinde elleri kelepçeli şekilde götürülürken objektiflere takılmıştı. . Başına gelen durumdan Bülent Ersoy'u suçlayan bir orkestra üyesi, "Hani servetini harcayacaktın? Herkesi işinden gücünden etti. Devlet memurluğundan etti. Biz sahte bir şey almadık evrak olduğunu dahi bilmiyoruz. Bize sadece 'bu evraklarla içeri gireceksiniz' dediler. Biz ne yaptıklarını nereden bilelim" demişti. 

bülent ersoy kıbrıs

"BUNUN AHI ÇIKACAK"

Kıbrıs Gerçek'in haberine göre, ekibin bir diğer üyesi ise "Bu kadar aileyi perişan ettiniz. Bunun ahı çıkacak. 21 kişinin hayatıyla oynadınız. Bize resmen düşman muamelesi yapıyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 17:13

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE