‘Burası Türkiye Arabistan Değil’ Diyen Deniz Çakır’ın Davasında Flaş Gelişme

“Burası Türkiye, Arabistan değil” sözleri nedeniyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama’ suçundan yargılan Deniz Çakır hakkında savcı mütalaası açıklandı. Savcı, Çakır'ın "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" suçundan beraat etmesini isterken, "Alenen hakaret" suçundan ise savcılığa suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

‘Burası Türkiye Arabistan Değil’ Diyen Deniz Çakır’ın Davasında Flaş Gelişme

2018 yılında bir alışveriş merkezinde başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddia edilen oyuncu Deniz Çakır’ın ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama’ suçundan yargılandığı davada savcı mütalaası açıklandı.

‘Burası Türkiye Arabistan Değil’ Diyen Deniz Çakır’ın Davasında Flaş Gelişme

İstanbul 58’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Deniz Çakır katılmazken, taraf avukatları duruşma salonunda yer aldı. Olay günü Çakır’ın yanında olan arkadaşı Hande Selen Canar, tanık olarak dinlendi.

“BURASI TÜRKİYE ARABİSTAN DEĞİL..”
Canar verdiği ifadede, "Karşı taraf bize 'Neden resmimizi çekiyorsunuz' dedi. Deniz Hanım da 'Neden çekelim' dedi. Hatta ben bir ara gidip telefonumu gösterdim. Gereksiz bir gerginlik oldu. Oysa biz masada doğum günü ve yılbaşı sebebiyle kendi fotoğraflarımızı çekiyorduk. Karşı tarafla atışmalar devam etti. Anlamadığım şekilde iki tarafta olayı büyüttü. Hatta bizi kafe çalışanlarına şikayet etmişler. Onlar da gelip telefonlarımıza baktı. Deniz bu esnada 'Ben neden sizi çekeyim' diyerek telefonunu masaya vurdu. Telefonu kırıldı. Sonra bana dönüp 'Burası Türkiye yahu Arabistan değil ki niye içki içilmesine karışıyorlar' dedi. Çünkü karşı taraf sanki bizim içki içmemize yönelik bir tavır almıştı" dedi.

‘Burası Türkiye Arabistan Değil’ Diyen Deniz Çakır’ın Davasında Flaş Gelişme

'ALENEN HAKARET' SUÇUNDAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMASINI İSTEDİ
Tanık ifadesinin ardından savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Deniz Çakır'ın beraati istenirken, "Alenen hakaret" suçundan ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasını talep etti. Taraf avukatlarına mütalaaya karşı beyanda bulunmaları için süre veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

DAVANIN GEÇMİŞİ
İstanbul’da bir alışveriş merkezindeki kafede başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddia edilen oyuncu Deniz Çakır hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada “Mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı hakaret suçu kapsamında kaldığı gerekçesiyle “Özel hayatın gizliliğini ihlal ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik veya aşağılama suçlarından takipsizlik kararı verilmişti. Takipsizlik kararına yapılan itirazın ardından soruşturma kapsamında Çakır hakkında, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 16:54

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE