Bülent Ersoy olay yaratan hareketini açıkladı!

Anıtkabir ziyareti sırasında Bülent Ersoy'a şemsiye tutan üniformalı subay hakkında Milli Savunma Bakanlıığı tarafından başlatılan inceleme sonucunda Anıtkabir komutanı ve takım komutanının görevden alınmasının ardından Ersoy, konu hakkında açıklama yaptı. İşte detaylar...

Bülent Ersoy olay yaratan hareketini açıkladı!

Konseri için gittiği Ankara'da Anıtkabir'i de ziyaret eden Bülent Ersoy'un tekerlekli sandalyeyle yaptığı ziyaret sırasında üniformalı bir subayın yağmurdan korunması için sanatçıya şemsiye tutması gündemde bomba etkisi yaratmıştı. 

Ünlüler dünyasını da ikiye bölen bu skandaldan sonra Milli Savunma Bakanlığı, takım komutanı ve Anıtkabir komutanının görevden alındığını “Hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir Komutanı ve Takım Komutanı görevinden alınmıştır” şeklinde duyurdu. 

Gündeme damga vuran bu olayın ardından Bülent Ersoy, Erol Köse'ye konuştu. 

Bülent Ersoy olay yaratan hareketini açıkladı!

Ünlü sanatçı, açıklamasında "Sadece ve sadece Ata’ya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten. Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu. Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?" ifadelerinde bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER