Buket Aydın'dan Kıraç'a: Özür dilemesi gerekiyor

Ünlü sanatçı Kıraç, röportajında kullandığı ifadelerden dolayı sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi oldu. Kıraç'a bir cevap da Buket Aydın'dan geldi.

Buket Aydın'dan Kıraç'a: Özür dilemesi gerekiyor

Posta Gazetesi'nden Oya Çınar'a röportaj veren ünlü sanatçı Kıraç, günümüz kadınlarıyla ilgili olarak, "Sen artık gömlek ütüleyen, yemek yapan kadın var mı zannediyorsun? Onların hepsi geçmişte kaldı. Onlar gariban kadınlardı. Eski, zavallı kadınlardı. Şimdi kadınlar öyle değil maalesef." ifadelerini kullanınca, sosyal medyada yoğun tepki altında kaldı. 

"Bu açıklama, bir sanatçıya yakışmıyor"

Ünlü sanatçıyı eleştiren kişiler arasında Kanal D Haber Başkanı Buket Aydın da yer aldı. Aydın, Kıraç'ın özür dilemesi gerektiğinin altını çizerek şu açıklamayı yaptı:

Gerçekten Kıraç'ın özür dilemesi gerekiyor. Biz burada her gün kadına şiddet haberlerini, kadın cinayeti haberlerini aktarmaktan bu kadar bıkmışken, kadına şiddeti tetikleyen, kadının evde baskılanmasını destekleye bu açıklamanın bir sanatçıya yakışmadığının altını çizmek istiyorum. Kahvaltıyı kadın hazırlamaz. Senelerce annem çalışırken sevgili babacığım bana çok kahvaltı hazırlamıştır. Hayat müşterektir. Bu tarz cahilce açıklamaların artık son bulması gerekiyor, özellikle sanatçılarımıza yakışmıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER