Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin velayet davasında karar çıktı!

Bir dönem Hollywood'un en gözde çifti olan Angelina Jolie ile Brad Pitt'in 5 yıldır süren velayet davasında sonunda karar çıktı. 5 çocuğu için ortak velayet talep eden Brad Pitt, davayı kazandı.

Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin velayet davasında karar çıktı!

2016 yılında boşanma kararı alarak yollarını ayıran Angelina Jolie ve Brad Pitt çiftinin 5 yıldır süren velayet davası sona erdi. 18 yaşından küçük 5 çocuğun ortak velayetini talep eden Pitt'e mahkeme onayı verdi. Brad Pitt 18 yaşından küçük olan Pax 17, Zahara 16, Shiloh 15, ikizleri Knox ve Vivienne'nin velayetlerini aldı.

Angelina Jolie ve Brat Pitt velayet davası

İkili, bundan sonra çocuklarının velayetini eşit zamanlı olarak paylaşacak. Jolie, geçici velayet kararına göre şu anda birlikte yaşadığı çocukları için esas velayet sahibinin kendisi olmasını talep etmişti. Karar, Jolie'nin mahkeme jürisini, çocukları tanık olarak dinlemeyi reddetmesi nedeniyle eleştirmesi üzerine çıktı.

Angelina Jolie ve Brat Pitt velayet davası

Davaya bakan yargıcı dava dışı bırakmaya çalışan Jolie, mahkemeye sunduğu dosyada, yargıcın, geçici bir karar vermeden önce çocukların güvenliği ve refahıyla ilgili olduğunu söylediği kanıtları dinlemeyi reddettiğini söyledi. Belgelerde, bu kanıtın ne olabileceği konusunda ayrıntılı bilgi yer almıyor.

Brat Pitt velayet davası

"VELAYET AİLE İÇİ ŞİDDET GEÇMİŞİ OLAN BİRİNE VERİLDİ!"

Oyuncu ayrıca, California mahkemeleri yasasının bir bölümünü yeterince dikkate almadığını belirterek, velayetin aile içi şiddet geçmişi olan bir kişiye verilmesinin çocuğun yüksek yararına zarar vereceğini belirtti.

Angelina Jolie'nin başvurusunda neyi kastettiği hakkında ayrıntı verilmedi, ancak avukatları mart ayında, ek bilgi içerdiği iddia edilen mühürlü bir belgeyi mahkemeye sundu.

Angelina Jolie velayet davası

Selçuk Uzun

YORUM EKLE