Bir Başkadır’ın Ruhiye’si Funda Eryiğit Kimdir? Hangi Dizilerde Oynadı?

Netflix’in Türk yapımı Bir Başkadır dizisi yayınlandığı ilk gün itibariyle gündemden düşmüyor. Dizide rol alan oyuncuların performansı ses getirirken, oyuncuların daha önce hangi projelerde yer aldıkları da merak edildi. Ruhiye karakteriyle alkış toplayan Funda Eryiğit de bu isimlerin başında geliyor. Peki Funda Eryiğit kimdir, kaç yaşında? İşte detaylar…

Bir Başkadır’ın Ruhiye’si Funda Eryiğit Kimdir? Hangi Dizilerde Oynadı?

Berkun Oya’nın Bir Başkadır dizisi ses getirmeye devam ediyor. 12 Kasım tarihinde Netflix’te yayınlanmaya başlayan dizi gerek senaryosu, gerek teknik kapasitesi gerekse oyunculuklarıyla izleyenlerden tam not aldı.
Öykü Karayel’in canlandırdığı Meryem karakteri kadar, Funda Eryiğit’in hayat verdiği Ruhiye karakteri de izleyenlerin hafızasına kazınırken, Funda Eryiğit’in daha önce yer aldığı projeler de merak edildi.
İşte Funda Eryiğit’in hayatı ile ilgili detaylar…

BİR BAŞKADIR RUHİYE KİMDİR?

Bir Başkadır’ın Ruhiye’si Funda Eryiğit Kimdir? Hangi Dizilerde Oynadı?
Bir Başkadır dizisinde Ruhiye karakterine hayat veren Funda Eryiğit, Meryem karakterinin ağabeyi olan Yasin’in eşidir.

İki çocuğu olan Ruhiye karakteri, dizideki depresif karakteriyle dikkat çekiyor. Dizide, Ruhiye’nin geçmişte yaşadıklarıyla ilgili bir yolculuğa çıktığı görülürken, Ruhiye karakteri izleyenlerden büyük beğeni topladı.

FUNDA ERYİĞİT KİMDİR?
6 Kasım 1984’te dünyaya gelen Funda Eryiğit, Hollanda Zwolle doğumludur. Aslen Samsun Bafralı olan Eryiğit, Kadir Has Anadolu Lisesi’nden mezun olup  önce İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden sonra da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Bir Başkadır’ın Ruhiye’si Funda Eryiğit Kimdir? Hangi Dizilerde Oynadı?
Başarılı oyuncu İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun 2012 - 2013 sezonunda sahneye konulan Sessizlik isimli tiyatro oyunundaki performansı ile Eryiğit, 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde müzikal/komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Bununla birlikte 17. Afife Tiyatro Ödülleri’nde de en iyi kadın oyuncu dalında aday gösterildi. 
2016 yılında ekranların reyting rekorları kıran dizisi Poyraz Karayel’in kadrosuna 3. sezondan itibaren dahil olan ünlü oyuncunun ekranlarda  yer aldığı ve ilk olarak tanındığı yapım ise Canım Ailem dizisi oldu. Uğur Yücel, Şebnem Bozoklu ve Ozan Güven gibi isimlerle rol alan Eryiğit, bu dizide Seyhan Yaman karakterini canlandırdı.

Funda Eryiğit’in rol aldığı diziler arasında, İstanbul’un Altınları, Uçurum, Eski Hikaye, Karadayı, Gecenin Kraliçesi, Mehmed: Bir Cihan Fatihi ve Can Kırıkları dizileri yer alıyor. 
Aynı zamanda Eryiğit Bir Başkadır dizisinden hemen önce, yine Netflix’in yer yapımı olan Hakan: Muhafız dizisinin kadrosunda yer aldı ve Nisan karakterini canlandırdı. Funda Eryiğit filmleri arasında ise Ev, Limonata, Yok Artık! ve Tereddüt bulunuyor.

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE