Billur Kalkavan: Doğurmak kolay, istesem 10 tane doğururdum

Geçtiğimiz günlerde "annelik matah bir şey değil" diyerek dikkatleri üzerine çeken oyuncu Billur Kalkavan'dan annelikle ilgili yeni açıklamalar geldi.

Billur Kalkavan: Doğurmak kolay, istesem 10 tane doğururdum

56 yaşındaki Billur Kalkavan, verdiği röportajda anneliği küçümsemediğini, fakat anneliğin abartıldığını belirterek, "Evleneyim, çocuğu da aradan çıkarayım' diyen duydum ben. Çocuk bir mal değildir, çocuk bir insandır." dedi.

"Maksat çocuğu büyütebilmek"

Kalkavan doğurmanın kolay olduğunu bildirdi. Açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: "Maksat doğurmak değil, maksat onu büyütmek. Doğurmak en kolayı. İstesem ben de 10 tane çocuk doğururdum ama istemedim."

Kalkavan son yıllarda 'moda' olan, çocuğu yabancı dadıya emanet etme olayını saçma bulduğunu söyledi. Çocukların yabancı dadılar yüzünden aksan bozukluğu yaşadığını da söyleyerek, "Yabancı dadı sevdası var. Ben neler duyuyorum. 'Çocuğum Filipinli gibi konuşuyor' diyor." dedi.

"Emziremeyecek kadar beceriksiz olmayın"

Ünlü oyuncu: "Anneler süt vermiyor. Emzirme psikoloğu arkadaşım var. Çocuğunun ağzına memeni götüremeyecek kadar acizleşme bu hayatta. Çocuğunuzu emziremeyecek kadar beceriksiz olmayın."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER