Berkay Şahin'den mahkeme sonrası ilk açıklama

Arda Turan ile Berkay Şahin arasında bugün görülen son mahkemenin ardından Şahin'den ilk açıklama geldi.

Berkay Şahin'den mahkeme sonrası ilk açıklama

Geçtiğimiz aylarda Arda Turan'ın bir mekanda Berkay Şahin'in eşi Özlem Ada Şahin'in kulağına bazı sözler söylediği iddia edilmiş ve ikili arasında tartışma yaşanmıştı. Ardından mahkemelik olan Arda Turan ve Berkay Şahin'in bugün görülen son duruşma sonucunda Arda Turan'a ruhsatsız silah bulundurmak ve kasten yaralamak suçlarından bazı kaynaklara göre 2 yıl 8 ay, bazı kaynaklara göre ise 1 yıl 15 gün hapis cezası verildiği öğrenildi. Turan, taciz suçlamasından ise beraat etti.

"Beraat nedeni delil yetersizliği!"

Arda Turan'ın taciz suçlamasından beraat etme nedeninin yalnızca delil yetersizliği olduğuna vurgu yapan Berkay Şahin, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Öncelikle belirtmek istediğim bahse konu davada Sanık Arda Turan bana ve eşime karşı işlemiş olduğu, Kasten Yaralama, Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması, Ruhsatsız Silah Taşımak ve Cinsel Taciz suçlarından yani 4 adet suçtan yargılanmış olup dosya kesinleşmemiştir itiraz yolumuz açık olup tüm yasal haklarımızı kullanacağız.
Sanık Arda Turan bu suçların 3’nden hapis cezası almış, sadece eşime yönelik cinsel taciz suçundan yerel mahkemede beraat etmiştir. Beraat etme gerekçesi ise asla suçun oluşmaması değil delil yetersizliğidir, bir başka anlamı eşimin kulağına söylediği sözün bir başkası tarafından duyulmaması ve bu konuda herhangi bir kamera kaydının bulunmamasıdır.
Verilen bu sonuç cezalarda hem bizim yönümüzden hem de sanık Arda Turan tarafından kesin olmayan itiraza tabi kararlardır.
Bu sebeple; 3 suçtan ceza almış ve delil yetersizliği nedeni ile sadece şimdilik beraat etmiş bu şahsiyetin yavuz hırsız ev sahibini bastırır döngüsüyle sevinç çığlıkları atarak beraat ettim demesi tarafımdan anlaşılamamıştır.
Aslolan tabii ki ALLAH’ ın adaletidir, ancak Türk Adaleti’ nin de vermiş olduğu karara saygımız sonsuzdur…"

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 15:53

Buse Arslanoğlu

YORUM EKLE