Bergüzar Korel’e Twitter Şoku! Şüpheli Sıfatıyla İfadeye Çağrıldı..

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel hakkında, sosyal medya platformu Twitter’da adına açılan hesaptan yapılan paylaşımlar nedeniyle “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan soruşturma açıldığı ortaya çıktı. Şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan Korel, adına sahte hesap açan kişi ya da kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bergüzar Korel’e Twitter Şoku! Şüpheli Sıfatıyla İfadeye Çağrıldı..

Twitter’da kimliği belirsiz kişi veya kişilerin Bergüzar Korel adına açtığı hesap ünlü oyuncunun başını ağrıttı.

Bergüzar Korel adına Twitter’da açılan hesaptan yapılan paylaşımlar nedeniyle ünlü oyuncu hakkında “Halkın kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlarından soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

Bergüzar Korel’e Twitter Şoku! Şüpheli Sıfatıyla İfadeye Çağrıldı..

Şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan güzel oyuncu, adını ve fotoğrafını kullanarak hesap açan kişi veya kişilerden şikayetçi oldu.

Korel'in avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunduğu şikayet dilekçesinde, ünlü sanatçının tanınırlığı nedeniyle ismi ve fotoğraflarının bilgisi ve rızası dışında çeşitli dijital platformlarda kullanıldığı ifade edildi. Kötü niyetli kişilerce açılan hesaplardan suç teşkil eden paylaşımlar yapıldığı belirtilerek Korel'in sadece Instagram hesabı olduğu ve başka herhangi bir sosyal medya hesabı olmadığının altı çizildi.

TWİTTER HESABI KAPATMADI
Dilekçede, Korel’in söz konusu hesabı Twitter’a şikayet ettiği ancak profilin kapatılmadığı da belirtildi. Bunun üzerine Korel'in 21 Ağustos 2020'de Instagram'daki resmi hesabından herhangi bir Twitter hesabı bulunmadığını ve kendi ismi ve fotoğrafını kullanarak yapılan paylaşımlara itibar edilmemesini istediği de dilekçede yer verildi.

SAVCILIKÇA HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK SORUŞTURMASI BAŞLATILDI
Instagram'daki açıklamaya rağmen savcılıkça, söz konusu Twitter hesabından yapılan paylaşımlar nedeniyle soruşturma açıldığı ve Korel'in "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağrıldığı belirtildi. Dilekçede, "Oysa bahse konu Twitter hesabından yapılan paylaşımın, TCK'nin 216. Maddesi uyarınca 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçunu oluşturduğundan bahisle yürütülmekte olan soruşturma kapsamında failin müvekkilimiz olmadığı, paylaşımı yapan hesabın sahte hesap olduğu, gerçek failin Korel'in adını ve fotoğrafını kullanarak suçtan kurtulmaya yönelik hareket eden üçüncü bir kişi olduğu çok açıktır" denildi. 

Bergüzar Korel’e Twitter Şoku! Şüpheli Sıfatıyla İfadeye Çağrıldı..

Dilekçede, Bergüzar Korel'in ismi ve fotoğrafı kullanılarak sosyal medya platformu Twitter'da profil oluşturan ve bu profil üzerinden çeşitli paylaşımlarda bulunan kişi veya kişilerin tespit edilmesi istendi. Tespit edilecek şüpheliler hakkında "Başkasına ait kimlik veya kimlik bilgilerinin kullanılması" ve "Kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi" suçlarından dava açılarak cezalandırılmaları talep edildi. Ayrıca Korel'in şikayetiyle ilgili soruşturmanın, sahte hesap nedeniyle Korel hakkında yürütülen soruşturmayla birleştirilmesi de talep edildi.

HESAP ADI ÖZGÜ NAMAL OLARAK DEĞİŞTİRİLİP ASKIYA ALINDI
Öte yandan dilekçede, @BerguzarOficial hesabının, 2020 yılı ekim ayında yine oyuncu olan Özgü Namal adıyla değiştirildiği de belirtilerek bu hesabın muhtemelen diğer kullanıcıların da şikayetiyle askıya alındığı kaydedildi.

Bergüzar Korel’e Twitter Şoku! Şüpheli Sıfatıyla İfadeye Çağrıldı..

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER