Bergen filminin yapım şirketinden flaş açıklama!

Şarkıcı Bergen’in yüzüne kezzap atan ve sonrasında ölümüne neden olan Halis Serbest’in “Benim iznim olmadan filmi çekemezsiniz” sözlerine yapım şirketinden açıklama geldi.

Bergen filminin yapım şirketinden flaş açıklama!

Şarkıcı Bergen'in yüzüne kezzap atan ve ardından ölümüne sebep olan Halis Serbest, Bergen'in hayatını anlatacak olan filme ilişkin çarpıcı ifadelerde bulunmuş, filmi çekmeye hazırlanan Mine Şengöz'e seslenen Serbest, "Benim iznim olmadan kimse bu filmi çekemez" demişti.

Bergen hakkında çekilecek filmin yapımcılığını üstlenen, Mine Şengöz tarafından kurulan Orchestra Content Instagram hesabından yapılan açıklamada "Bergen'in hikâyesi kendi öz gücünü inatla savunan, şarkı söylerken dünyayı fetheden eşsiz bir kahramanın da hikâyesidir. Onun dipdiri ve güçlü varlığını aramıza geri çağırıyoruz. Tekrar canlanıp hayat dolu bakışlarını üstümüze dikmesi için" denildi.

"BU DÜNYA BERGEN'SİZ OLMAZ"

Orchestra Content tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Bu dünya Bergen'siz olmaz.

Bergen filminin yapım şirketinden flaş açıklama!

Biz Bergen'i hiç unutmadık. Ama onu ne sadece 'acıların kadını' olarak anımsıyoruz ne de korkunç bir cinayetin kurbanı olarak.

Bergen filminin yapım şirketinden flaş açıklama!

Bergen ve Bergen gibi nice özel kadının iç sesini, yaşam gücünü, kudretini bastırmaya çalışan faillere ve faillere hizmet eden zihniyete inat, Bergen'in yanında olacağız.

Bergen filminin yapım şirketinden flaş açıklama!

Bergen'in hikâyesi kendi öz gücünü inatla savunan, şarkı söylerken dünyayı fetheden eşsiz bir kahramanın da hikâyesidir. Onun dipdiri ve güçlü varlığını aramıza geri çağırıyoruz. Tekrar canlanıp hayat dolu bakışlarını üstümüze dikmesi için.

Bergen filminin yapım şirketinden flaş açıklama!

Bergen'den geriye kalan boşlukla yüzleşmek için Bergen'i asla yalnız bırakmayacağız."

Bergen filminin yapım şirketinden flaş açıklama!

"FAİLE MİKROFON TUTAN KARDEŞİMİZİN HATIRASINA YAPILAN ŞİDDETİN BİR PARÇASI DEĞİL Mİ?"

Bergen'in ailesi adına yapılan açıklamada ise "Faile mikrofon tutan, onunla konuşan, yayımlayan, failin mesnetsiz iddialarına müdahil olan herkes, kardeşimizin hatırasına yapılan şiddetin bir parçası değil mi?" diye soruldu.

Aile tarafından yapılan açıklama şöyle:

"30 sene önce öldürülen kardeşimiz, bugün hâlâ katili tarafından yapılan mesnetsiz açıklamalarla şiddete uğramakta. Bunca acı insanlara ilgi çekici geliyor olabilir. Ama bu ailemizin büyük yarası. Acımız hiç geçmiyor.

Faile mikrofon tutan, onunla konuşan, yayımlayan, failin mesnetsiz iddialarına müdahil olan herkes, kardeşimizin hatırasına yapılan şiddetin bir parçası değil mi?

Film yapılmasına ancak şimdi izin verme sebebimiz yapımcının yaralarımızı kanatmayacağına dair verdiği söz ve gencecik yaşta hayatı elinden alınmış kardeşimizin hikâyesine yaklaşımıdır.

Belginimiz öldü, onun bir daha öldürülmesini istemiyoruz. Biz onu hatıralarda yaşatmak istiyoruz."

Ertem Engin


İletişim Hesapları
YORUM EKLE